11 inç ekrana sahip MatePad 11’i tanıttı

0
23
11 inç ekrana sahip MatePad 11'i tanıttı
11 inç ekrana sahip MatePad 11'i tanıttı

MatePad 11’in Temmuz ayında piyasaya sürüleceği ve eşdeğer derecede bir Qualcomm işlemci ile donatılacağı açıklandı. Tablet, amiral gemisi Snapdragon 865 işlemci göre desteklenecek. Bu Nedenle tablet, Huawei’nin Qualcomm’un amiral gemisi işlemcisinden baskı alacak ve birincil tableti olarak karşımıza çıkacak. MatePad Pro 10.8, bir Qualcomm yongası ile gelirken orta sınıf bir SoC olan Snapdragon 870 kullanılıyor.

Keza MatePad 11, Qualcomm çipi ile Huawei’nin kendi geliştirdiği HarmonyOS 2’yi bir arada sunan birincil cihaz olacak. Huawei’nin ABD teknolojisini kullanması hâlâ yasak ve bu nedenle Qualcomm’dan ya da diğer herhangi bir sözde iletken fabrikasından yeni çip siparişleri alamıyor.

Tasarım açısından bakıldığında modelin renderları, MatePad 11’in MatePad Pro 12.6 ile benzer tasarıma sahip olacağını gösteriyor. Bu, ön tarafta herhangi bir açıklık olmayan bütün ekran bir ekran tasarımının yanı sıra arka tarafta düşey bir çift kamera kombinasyonunu içeriyor. Huawei, MatePad’in 11 inçlik versiyonunun azıcık daha düşük ekran-vücut oranına sahip olacağını söylüyor. Çerçevenin ayrıca 12.6 inçlik versiyondan azıcık daha geniş olduğu söyleniyor.

Ancak ekran yapılandırmasının daha zinde olduğu söyleniyor. Bu model 2K çözünürlüğe sahip olacak ve 120 Hz ultra yüksek onarım hızını destekleyerek daha yumuşak bir yoklama deneyimi sunabilecek. Aygıt ayrıca 6GB RAM ve 64GB ve 128GB almak üzere iki farklı depolama seçeneği ile gelecek. Her ikisinin de genişletilebilir olması bekleniyor. MatePad 11 muhtemelen 5G desteğine sahip olmayabilir.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here