16 Temmuz 2021 tatil mi? 16 Temmuz Cuma resmi tatil olur mu?

0
8
16 Temmuz 2021 tatil mi? 16 Temmuz Cuma resmi tatil olur mu?
16 Temmuz 2021 tatil mi? 16 Temmuz Cuma resmi tatil olur mu?

Kurban Bayramı’nın bu sene tamamının hafta içine eşit gelmesi sebebiyle bayram tatili ile ilgili ayrı senaryolar ortaya çıktı. Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günü olan bayram tatiline yarım jurnal pazartesi günkü arifenin de eklenmesi durumunda tatil süresi 9 güne çıkacak. Böyle bir durumda da 15 Temmuz’la birleştirilmesi gündeme gelecek.

16 TEMMUZ 2021 TATİL Mİ, CUMA RESMİ TATİL OLUR MU?

Bayram tatili süresinin 9 güne çıkarılmasına belli gözüyle bakılırken 11 güne çıkarılması için 16 Temmuz’un da resmi tatil bildiri edilmesi gerekiyor. Konuya ilişkin hemen şimdi devlete ait bir tanımlama gelmezken önümüzdeki günlerde tatil süresiyle ilgili devlete ait açıklamanın yapılacağı düşünülüyor.

Ama 16 Temmuz devlete ait tatil ilan edilmese bile yıllık izni yer alan kişiler sadece 16 Temmuz’da 1 günlük senelik izin kullanarak toplamda 11 gün tatil yapabilirler.

öte taraftan bir takım işyerleri de ilerleyen süreçte alacağını bulundurmak kaydıyla çalışanlarına 11 gün müsade verecek bununla birlikte ilerleyen süreçte 16 Temmuz yerine 1 gün çalışmaları talep edecek. Resmi karar öncesi işyerleri kendi kararlarını verirken resmi kararla birlikte ülke genelinde geçerli olacak durum da ortaya çıkacak.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here