2021 sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları açıklandı! MEB e-devlet sözlü sınav sonucu sorgulama

0
11
2021 sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları açıklandı! MEB e-devlet sözlü sınav sonucu sorgulama
2021 sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları açıklandı! MEB e-devlet sözlü sınav sonucu sorgulama

Ulusal Eğitim Bakanlığı’ndan öğretmen adaylarının merakla beklediği izah etme geldi. Kurumdan yapılan duyuruda görüşme sonuçlarının erişime açıldığı bildirildi. İşte sonuçlarla ilgili ayrıntı…

E DEVLET SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK MÜLAKAT SONUÇLARI SORGULAMA 2021

Önümüzdeki sene MEB kurumlarında tahsis alacak öğretmenlerin tercihlerinde kullanacakları puanlar görüşme sonuçlarının da açıklanmasıyla birlikte netleşmiş oldu. Adaylar “turkiye.gov.tr” adresinden e-devlet’e TC kimlik numaraları ve şifreleri ile antre yaparak sonuçlarını öğrenebilecekler. “sözleşmeli öğretmenlik sözlü imtihan sonucu sorgulama” bağlantısı üzerinden sonuçlar erişime açıldı.

E-DEVLET MÜLAKAT SONUCU SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ…

“SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK SÖZLÜ SINAV SONUCUNUZ BULUNMAMAKTADIR” HATASI

Bazı adaylar ise sonuçlar açıklanmasına rağmen “sözleşmeli öğretmenlik sözlü imtihan sonucunuz bulunmamaktadır” hatası alıyorlar. Sistemde yaşanan problemden nedeniyle bu hata çoğu kişiye gösterildi. Yetkililer hatanın giderilmesinin ardından diğer adaylarda da sonuçların görüntülenebileceğini belirttiler.

MEB SÖZLÜ SINAV SONUÇLARI İTİRAZ SÜRECİ NE ZAMAN?

Sonuçların bildiri edilmesinin ardındaki da 12-16 Temmuz tarihleri arasında görüşme sonuçlarına itiraz edilebilecek. İtirazların sonuçları ise 2 Ağustos’ta açıklanmış olacak. Bütün sıralamalar belirlendikten sonra 1-6 Eylül tarihleri aralarında tahsis tercihleri alınacak. Tahsis tercihlerinin sonuçları ise 8 Eylül’de belirli olacak. Adaylar yeterli puanlara sahipse 8 Eylül itibariyle tahsis alacakları okulları öğrenmiş olacaklar.

HANGİ ALANLARDA EN FAZLA BILGIN YAPILDI?

Bakanlığın internet sitesinden sözleşmeli öğretmen atamasının yapılacağı alanlar ve kontenjanların listesi de açıklandı. Buna kadar, en fazla ödev yapılacak alanlar sırasıyla 2 bin 883 kontenjanla sınıf öğretmenliği, 2 bin 94 kontenjanla özel eğitim, 1938 kontenjanla İngilizce, 1805 kontenjanla din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenlikleri oldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here