50 TL’lik kömür torbasından servet çıktı! Gramı 370 TL

0
4
50 TL'lik kömür torbasından servet çıktı! Gramı 370 TL
50 TL'lik kömür torbasından servet çıktı! Gramı 370 TL

Durum, Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde yaşandı. Yakup Ermiş isimli bir vatandaş güya Rusya’dan ithal edilen kömürlerden aldığı 50 kilogramlık torbada ağırlığı tereddüd uyandıran taşı atmayarak kömürlerden ayırdı.

sonradan yıkayıp kömürü aldığı şirketi arayarak kömür torbasında taş çıktığı için şikayette bulundu. Evine misafirliğe gelen arkadaşına durumu anlatan Ermiş, arkadaşının göktaşı şüphesiyle mıknatıs testi ile taşı deneyerek yapıştığını görür görmez, taşın bir parçasını kırarak teste yolladı

Seyahatte yeni dönem! Tek doz aşı da yetmiyorSeyahatte yeni dönem! Tek doz aşı da yetmiyor

İstanbul'da işçiyken memleketine dönerek kendi işinin patronu oldu!İstanbul’da işçiyken memleketine dönerek kendi işinin patronu oldu!

1 MİLYON YILLIK OLDUĞU SÖYLENİYOR

Araştırmaları sonucunda göktaşı olduğunu öğrenen Ermiş, bu kere şikayetini geri çekerek göktaşı için müşteri aramaya başladı. Gramı 45 dolara yakın olduğunu belirten Ermiş, önemli alıcılarla pazarlığa çıkacağını söyledi. Ermiş, “Kış hazırlığı gerçekleştirmek için kömür siparişi verdik. Takriben 6 ay önce gelen kömür siparişinden torbaları açarken bu taşın öbür olduğunu hissetim. Arkadaşlara sordurdum, normal bir taş olmadığını ve kömür de olmadığını söyledi. sonra bizde kendimize tarafından araştırmalarımıza başladık. Kömür ticareti yapanlar Rusya’dan geldiğini söyledi. Numunesini alıp haberdar olan insanlarla önce Ankara’ya daha sonra ayrı şehirlere 8’şer gram olarak gönderdim. Laboratuvar sonuçlarında yüzde 81 oranında demir çıktı. daha sonra altın ile test yaptık, sürtünme sonucu elektriklenme oldu. Ardından televizyona yaklaştırdık renk değiştirdiğini gördük. Mıknatısı da yaklaştırdığımızda kendisini rahatlıkla tutmakta. Göktaşı hatta 1 milyon yıllık olduğu söyleniyor. Biz bunu satacağız, faydalanalım. Yapmış olduğumuz araştırmalara tarafından gramı 45 dolara kadar değiştiği söylenmekte. Biz burada aç gözlülük yapma peşine düşmeyeceğiz. Fazlada fiyatını düşürmeyeceğiz. Gaye biz ve çevremiz faydalansın. Numunelerde gram olarak eksildi, şuanda çiğ olarak net 8 kilogram. Ele alındığında kendi boyutundan daha ağır olduğunu hissedebiliyorsunuz. Kömürü aldığımda torbası 50 TL idi. İşin garip tarafı şaşırmakla beraber tepki gösterdim, bizi kandırdılar dedik firmayı aramak aklıma geldi, araştırma sonucu göktaşı olduğunu görür görmez öfkemiz yerini sevince bıraktı” dedi.

Kömür aldı, göktaşı çıktı

KAYNAK: İHA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here