6G çalışmaları başladı

0
41
6G çalışmaları başladı
6G çalışmaları başladı

Güney Kore Amerika Birleşik Devletleri ile ortak araştırma ve işbirliği için çabalarını artırıyor. Hedefi , 2028 yılına değin dünyanın birincil 6G mobil telekomünikasyonunu ticarileştirmesini karşılamak. Bu yatırım bugün erken saatlerde (23 Haziran 2021), uzmanlar, şirket yetkilileri ve hükümet yetkililerinin de katıldığı bir 6G strateji toplantısında duyuruldu.

Bilim ve BİT Bakanı Lim Hye-sook konferansta şunları söyledi: “Yeni cins mobil ağ, dijital inovasyonun temeli olduğundan, 6. cins çağda uluslararası pazara önderlik etmek için birlikte gözü kara ve zorlu bir rol oynamalıyız. ağ alanında tecrübe ve veri birikimi.” Raporda keza 6G ağının ancak yerde yüksek performanslı bir ağ ve uydu iletişimi birleştirildiğinde ticarileştirilebileceği de belirtildi.

Araştırmacılar bu yeni teknolojinin erken geliştirilmesi için çağrıda bulunurken, şirketler de esas 6G teknolojilerini teminat altına almak için araştırma kuruluşlarıyla temas kurdu. Elektronik ve Telekomünikasyon Araştırma Enstitüsü (ETRI), saniyede 6 Gterabit bilgi aktarım hızı gereksinimlerini yerine getirmek için potansiyel olarak bir yol sağlayabilecek terahertz (THz) frekans bandı üstünde çalıştığını belirtti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here