80 yaşındaki eski hemşire ile 40 takvim Anadol’un serüveni

0
8
80 yaşındaki eski hemşire ile 40 takvim Anadol’un serüveni
80 yaşındaki eski hemşire ile 40 takvim Anadol’un serüveni
Eskişehir’de yaşamış 80 yaşındaki İsmail Yeşil, Türkiye’de nadir yer alan 1981 model Anadol A8 marka otomobilini sattıktan sonra anılarını yâd etmek için eski dostunu ziyaret ederek zaman geçiriyor.
 

Eskişehir’de 40 sene önce hemşirelik yapan 80 yaşındaki İsmail Yeşil, yanına çalıştığı doktor tarafından armağan edilen 1981 model Anadol A8 marka otomobiline yıllardan beri gözü gibi baktı. 

Aracın tüm parçalarının fabrika çıkışlı olduğunu ve orijinal şekilde saklamaya itina gösterdiğini belirten Yeşil, üretiminden 40 yıl geçmesine karşın yalnızca 43 bin kilometre yol yaptığını vurguladı. 

Otomobilin sınırlı sayıda üretildiğini ve günümüzde nadir bulunan bir model olduğunu söyleyen Yeşil, çalıştıkları dönemde yalnızca hastalara gitmek için kullanılmasından dolayı halk müziği arasında birincil destek arabası olarak bilindiğini belirtti. 

Yaşı ilerledikten sonra çocuklarının trafiğe çıkmasını istememesi üzerine aracını satmaya karar verdiğini söyleyen İsmail Yeşil, otomobilin hayatının bir parçası olduğunu belirterek anılarını anımsamak için zaman zaman ziyaret ettiğini dile getirdi.

 

“Bu araba benim hayatım”

Otomobilin fabrikadan birincil çıkışıyla benzer parça ve boyaya sahip olduğunun altını çizen Yeşil, “Ben 1967 yılında doktorun yanında çalışmaya başladım. Hekim, Anadol marka otomobilini ‘sana devretmek istiyorum’ dedi. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here