ABD’de facia: New York ve New Jersey’de OHAL ilan edildi! Fazla sayıda ölü var

0
14
ABD'de facia: New York ve New Jersey'de OHAL ilan edildi! Fazla sayıda ölü var
ABD'de facia: New York ve New Jersey'de OHAL ilan edildi! Fazla sayıda ölü var

Tropikal Ida Fırtınası nedeniyle kuvvetli sağanak yağış ve su baskınlarının yaşandığı New York ve New Jersey’de acil şart duyuru edildi.

NEW JERSEY VE NEW YORK’TA OHAL İALN EDİLDİ

New Jersey Belediye Başkanı Hector Lora, ivedi koşul ilan ettiklerini açıklarken, Mullica Hill kentinde 9 evin fırtına nedeniyle yıkıldığını duyurdu.

New York Belediye Başkanı Bill de Blasio da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, kentte meydana gelen yağış sebebiyle mucizevi hal duyuru (OHAL) edildiğini açıkladı.

ABD MEDYASI: 2 EYALETTE TOPLAM 6 ÖLÜ VAR

Ida Kasırgası sebebiyle bölgeye rekor düzeyde yağmur yağarken, New Jersey ve New York’ta toplam 9 birey hayatını kaybetti.

Can kaybının artmasından üzüntü ediliyor.

I’m declaring a state of emergency in New York City tonight.

We’re enduring lahza historic weather event tonight with record breaking rain across the city, brutal flooding and dangerous conditions on our roads.

— Mayor Bill de Blasio (@NYCMayor) September 2, 2021

“METROLARDAN, YOLLARDAN UZAKTA DURUN”

Twitter hesabından açıklamalarda yer alan Blasio şunları söyledi:

“Bu gece New York için doğaüstü hal duyuru ediyorum. Kent genelinde rekor kıran yağmur, acımasız sel ve yollarımızda oluşan tehlikeli şartlar ile bu gece tarihi bir hava olayı ile uğraş ediyoruz.

Lütfen bu gece sokaklardan uzaktan durun ve ilk takviye ekiplerimizle acele servislerimizin işlerini halletmesine izin verin. Dışarı çıkmayı düşünüyorsanız, yapmayın. Metrolardan uzaktan durun. Yollardan uzaktan durun. Yoğun suların içine girmeyin. İçerde kalın.

Gözümüz elektrik şebekemizde. Yaklaşık 5 bin 300 kişinin elektriğinin kesildiğini gördük. Yağışların birkaç saat içinde durmasını bekliyoruz. Lakin o zamana kadar, yine içeride değilseniz içeri girin.”

METROLARI, SOKAKLARI SU BASTI

Sosyal medyada yapılan çok sayıda paylaşımda da metronun kullanılamadığı belirtilerek, insanlardan metro ve su baskını bölgelerinden uzakta durmaları istendi.

4th Av & Carroll St (Park Slope, Brooklyn) pic.twitter.com/zUWtgw7tCY

— Christiaan Triebert (@trbrtc) September 2, 2021

KAYNAK: HABER7

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here