ABD’de “üçüncü doz” kararı

0
8
ABD'de
ABD'de "üçüncü doz" kararı

ABD YÖNETİMİ SAĞLIK KURUMLARININ TAVSİYESİNE UYDU

Amerika’daki sağlık kurumları karşılıklı bir tanımlama yayınlayarak üçüncü doz tavsiyesinde bulundu. ABD yönetimi üçüncü doz uygulamasının 20 Eylül’de başlayacağını duyurdu.

ETKİN KORUMANIN SÜRMESİ İÇİN “ÜÇÜNCÜ DOZ” GEREKİYOR

Amerika’da salgına karşısında aşılama çalışmaları sürerken, salgına karşısında çaba eden kurumlar üçüncü doz çağrısında bulundu. Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi FDA, Ulusal Sağlık Enstitüleri ve Hastalık Yoklama Önleme Merkezleri karşılıklı bir tanımlama yayınladı. Virüse karşı iki doz aşı olmuş kişilerin üçüncü dozu olmaları tavsiye edildi.

Ülkedeki sıhhat otoriteleri, aşıların delta varyantına karşısında da yüksek koruma sağladığını duyurdu. Ama son dozu üzerinden uzun vakit geçmiş kişilerin koruma oranının düşmesi riskine aleyhinde aşılanmasının içten olacağı açıklama edildi.

Sıhhat kurumlarının tavsiyesinin ardından, ABD yönetimi üçüncü doz aşılama uygulamasının 20 Eylül’de başlatma kararı aldı. Salgının başladığı günden bu yanlamasına 38 milyon kişinin enfekte olduğu Amerika Birleşik Devletleri’nde 641 bini aşkın birey de hayatını kaybetti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here