ABD’den Türkiye, Katar’dan Kabil Havalimanı açıklaması

0
11
ABD'den Türkiye, Katar'dan Kabil Havalimanı açıklaması
ABD'den Türkiye, Katar'dan Kabil Havalimanı açıklaması

Katar Dışişleri Bakanı Muhammed Bin Abdurrahman Al Sani ve ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken müşterek basın toplantısı düzenledi.

Al Sani, Kabil Havaalanı’nın nasıl ve kimler kadar işletileceği konusunda henüz bir anlaşmaya varılmadığını söylerken, iç hat uçuşlarının başladığına aksan yaparak, havaalanının kısa sürede milletlerarası uçuşlara hazırlanmış olacağını kaydetti.

HAVALİMANI İÇİN 3 ÜLKE DEVREDE

Dün Taliban Sözcüsü Zabihullah Mücahid, Katar, Türkiye ve Birleşik Arap Emirlikleri’nden teknik ekiplerin, Kabil Havaalanında operasyonları her tarafta başlatmak için çalıştığını söylemişti.

Son kale Pençşir de düştü: Taliban'dan Türkiye açıklaması! Kadınlar için flaş sözlerSon kale Pençşir de düştü: Taliban’dan Türkiye açıklaması! Kadınlar için flaş sözler

BLINKEN: TÜRKİYE İLE İŞBİRLİĞİ HALİNDEYİZ

Blinken ise, Afganistan’da yaklaşık 100 Amerikan vatandaşı kaldığını söyledi.

Taliban’ın 31 Ağustos’tan sonra da gerektiği takdirde terhis uçuşlarına izin vereceğini vaat ettiğini bildiren Blinken, Kabil Havalimanı’nın yeniden açılması için Türkiye ile işbirliği yaptıklarını aktardı.

“Taliban laf vermişti. Afganistan’ı terk etmek isteyenlere izin vermeli. Kabil Havalimanı’nın baştan açılması için Türkiye ve Katar ile işbirliği yapıyoruz”

Taliban'dan Türkiye ve Rusya dahil 7 ülkeye dikkat çeken davetTaliban’dan Türkiye ve Rusya dahil 7 ülkeye dikkat çeken eğlence

KAYNAK: HABER7

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here