Adaletli Karaismailoğlu Kimdir?

0
46
Adaletli Karaismailoğlu Kimdir?
Adaletli Karaismailoğlu Kimdir?

Adil Karaismailoğlu kimdir? Adaletli Karaismailoğlu hangi bakanlıktadır? Adil Karaismailoğlu’nun hayatı hakkında sorulan soruların cevaplarını derledik.

Ulaştırma Bakanı Adaletli Karaismailoğlu kimdir? Ulaştırma ve Altyapılar Bakanı Cahit Turhan yerine Bakanlığa Adaletli Karaismailoğlu atandı. Atamaya ilişkin karar Devlete Ait Gazete’de yayımlandı.

Yaşanan bu son dakika gelişmesiyle birlikte vatandaşlar Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu kimdir sorusuna cevap aramaya başladı.

Peki, Adaletli Karaismailoğlu kaç yaşında ve nereli? İşte tüm detaylar…

ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANI ADİL KARAİSMAİLOĞLU KİMDİR?

Adaletli Karaismailoğlu 19 Mayıs 1969 tarihinde Trabzon’da dünyaya geldi. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Üniversite eğitimini Karadeniz Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği bölümünde tamamladı. Yüksek lisansını ise Bahçeşehir Üniversitesi, Şehirsel Sistemler ve Ulaştırma Yönetimi bölümünde tamamladı.

Mayıs 1995’de İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü’nde ilk görevine başlayan Karaismailoğlu. 1998 yılında İETT Genel Müdürlüğü’ne geçti. İETT’nin çeşitli birimlerinde mühendis ve idareci olarak devir yaptı.

2002 yılından itibaren İBB Trafik Müdürlüğü’nde trafik denetleme merkezi, sinyalizasyon, akıllı trafik sistemlerinden sorumlu Müdür Yardımcısı olarak çalışmakta iken 16 Kasım 2009 tarihinde Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü’ne atandı.

ADİL KARAİSMAİLOĞLU HANGİ GÖREVLERDE BULUNDU?

23 Temmuz 2014 tarihinde Ulaşım Daire Başkanlığı görevine getirildi. Ulaşım ile ilgili, İstanbul genelinde çoğu projenin hayata geçirilmesine katkı maddesi sağladı. Temmuz 2016’da Başbakanlık Toplu Konut İdaresi’nde (TOKİ) İstanbul Emlak Dairesi Başkanlığı görevine atandı. 26 Nisan 2018 tarihinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığında ulaşım, çevre ve teknoloji yatırımlarından sorumlu Genel Sekreter Yardımcılığı görevine atanmıştır.

Son olarak Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ın görevine son verilerek, yerine Adil Karaismailoğlu atandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here