Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan Elmalı davası açıklaması

0
22
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan Elmalı davası açıklaması
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan Elmalı davası açıklaması

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından yapılan yazılmış açıklamada, 6 Mayıs 2020’de iki kardeşin istismara uğradığı şüphesi üstüne konunun kolluk güçlerine intikal ettirildiği ifade edilerek, ilk görüşmenin Çocuk İzlem Merkezi’nde yapılmasının ardından çocuklara psikososyal takviye verilmeye başlandığı belirtildi.

Suçlama sürecinin başlamasıyla birlikte bakanlığın davaya müdahil olduğu vurgulanan açıklamada, 16 Ekim 2020’deki birincil duruşmada anne ve üvey babanın tutuklandığı kaydedildi.

Açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

“5 Ocak 2021 tarihinde gerçekleştirilen üçüncü duruşmada sanıkların tahliyesine karar verilmiş, bakanlığımız avukatları karara itiraz etmiştir. 5 Mart 2021 tarihinde gerçekleştirilen duruşmada bakanlığımız avukatları sanıkların tutuklanması talebinde bulunmuştur. 21 Mayıs 2021 tarihindeki duruşmada ise bakanlığımız avukatları sanıkların tutuklanması talebini yinelemiştir.

Bu travmatik süreçte çocuklarımızı ihtiyaç duydukları sosyal hizmet modellerimiz ile desteklemeye devam ediyoruz. Faillerin mümkün olan en ağır cezayı alması için sürekli hukuki süreçte çocuklarımızın üstün yararı gözetilerek bakanlığımızca yakın takibimizi sürdüreceğiz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here