AKP’lilere: ‘Bu kere insan içine çıkamazlar’ diyorum, maşallah dünyayı da siz kurtarmışsınız

0
41
AKP’lilere: ‘Bu kere insan içine çıkamazlar’ diyorum, maşallah dünyayı da siz kurtarmışsınız
AKP’lilere: ‘Bu kere insan içine çıkamazlar’ diyorum, maşallah dünyayı da siz kurtarmışsınız

“Diyorum ancak bu kadar benekli, bu kadar derin, bu dek çirkin ifşalardan sonra herhâlde bu hafta hiçbirisi konuşamaz, insan içine çıkamaz. Ama bir geliyoruz fakat maşallah, dünyayı da siz kurtarmışsınız, Türkiye’ye de çağ atlatmışsınız.”

HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya, Sedat Peker ve İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat ilk kez elde etmek üzere Peker’in iddialarında adı geçen isimlerin itiraflarıyla ortalığa saçılan konularla ilgili TBMM kürsüsünde AKP sıralarına sert sözlerle yüklendi. Kaya’nın sözleri sosyal medyada viral oldu. Hüda Kaya’nın AKP sıralarına seslenerek kullandığı ifadeler şöyle:

‘HERHÂLDE İNSAN İÇİNE ÇIKAMAZLAR DİYORUM’

“Toplumun içinde karşılaştığımız gerçeklerin içinden çıkıyoruz, Meclis’e geliyorum diyorum ki bu dek kirli, bu değin derin, bu değin çirkin ifşalardan sonradan herhâlde bu hafta hiçbirisi konuşamaz, insan içine çıkamazlar diyorum. Lakin bir geliyoruz 
 

“Meclise geliyorum diyorum ki: Bu dek benekli, bu dek derin, bu kadar çirkin ifşalardan sonradan herhâlde bu hafta hiçbirisi konuşamaz, insan içine çıkamaz. Fakat bir geliyoruz oysa maşallah, Türkiye’ye çağ atlatmışsınız. Haksızlık, hukuksuzluk, haksızlık kalmamış.” @HudaKaya777 pic.twitter.com/pIgVk7UwDa

— HDP TBMM (@HDP_TBMM) May 28, 2021
‘NASIL BİR İNSANLIK ŞAŞIRIYORUM’ 

“Türkiye’de adaletsizlik, hukuksuzluk, adaletsizlik kalmamış. Türkiye’de işsizlik yok, yoksulluk değil, yalan yok, kötüleme değil, hür sorunu yok. Hapishanelerde millet kırım kırım kırılmıyor, hasta mahpuslar adım atamıyor sürüm sürüm süründürülmüyor. Tertemiz bir Türkiye tablosu çiziyorsunuz. Nasıl bir utanma, nasıl bir vicdan, nasıl bir insanlık hâlâ şaşırıyorum, şaşırdığıma da şaşırıyorum. Sizlerin ortaya koyduğu bu pratikleriniz, konuşmalarınız, duruşlarınız sebebiyle.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here