Almanya’dan gelip şifayı Elazığ’da buldu!

0
33
Almanya'dan gelip şifayı Elazığ'da buldu!
Almanya'dan gelip şifayı Elazığ'da buldu!

Takriben 136 kilogram olan 28 yaşındaki Lena Haberlandt, tüp mide ameliyatı elde etmek için internette araştırma yaptı. Elazığ Mediline Hastanesi Obezite ve Metabolik Cerrahi Uzmanı Genel Cerrahi Op. Dr. Fatih Erol ile iletişime geçen Haberlandt, Almanya’nın Flensburg kentinden yaklaşık 4 bin kilometre uzaklıktaki Elazığ’a geldi. Haberlandt, yapılan çözümleme ve tetkikler sonucunda halk müziği arasında mide değerini düşürme olarak bilenen tüp mide ameliyatı oldu. Başarılı bir şekilde gerçekleştirilen operasyon sonrası taburcu olması planlanan Lena Haberlandt, bir günde 2 kere doktorla karşılaşmasının ve Almanca konuşulmasının kendisini şaşırttığını, bundan sevinç duyduğunu dile getirdi..

Adana'da öğretmenliği bıraktı, tavşan çiftliği kurdu!Adana’da öğretmenliği bıraktı, tavşan çiftliği kurdu!

 
GÜNDE 2 KEZ DOKTORU GÖRDÜĞÜ İÇİN HOŞNUT OLDU

Elazığ’daki sürecinin hoş geçtiğini ifade eden Lena Haberlandt, “Ilk Önce buraya geldiğim için fazla mutlu oldum, sürecim mükemmel geçti. Buradaki ameliyat ve sonrasındaki süreçte herkes çok iyiydi. Doktoru günde 2 kez gördüğüm için çok memnun oldum çünkü Almanya öyle yok. Burası daha değişik ve hoşuma gitti. Kendimi yalnız hissedeceğimi zannettim lakin burada Almanca konuşanları görünce fazla hoşnut oldum” dedi. Korkusunun olduğunu oysa tedavisinin güzel geçtiğini ve herkese önerdiğini gösteren Lena Haberlandt, ‘‘Açıkçası iğnelerden nedeniyle azıcık korkuların vardı, çok endişeliydim. Lakin geldim buradaki sıcaklığı gördüm, hoşuma gitti. Birazcık da Türkçe öğrendim. Ben ameliyat olduğuma hiç pişman değilim. Varmak isteyenler de hiç geri adım atmasınlar. Fatih beyle kesin ellerdesiniz” diye konuştu. 


 

Çırak olarak girdiği dükkanı 28 yıl sonra satın aldı!Çırak olarak girdiği dükkanı 28 yıl sonradan satın aldı!

SONUÇLAR FAZLA GÜZEL

Hastanın memnuniyetinin kendilerini mutlu ettiğini dile getiren Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Fatih Erol, “İlimizden, il dışından ve yurtdışından hastalarımız geliyor. Burada ameliyat öncesi tetkikleri başarılı bir şekilde yapıp obezite ameliyatlarını yapıyoruz. Ameliyat sonrası da gerekli kontrolleri yaptıktan daha sonra hastamızı tehlikesiz bir şekilde evlerine, sevdiklerine uğurluyoruz. Hastalarımızdan Lena hanım Almanya’dan bizi sosyal medya üzerinden araştırarak ameliyat olan hastalarımızla da görüşerek bizimle iletişime geçti, randevu aldı. Ameliyat öncesi ayrıntılı tetkikleri yaptık, herhangi problem olmayınca ameliyat aldık. Ahali aralarında mide küçültme olarak bilenen tüp mide ameliyatı yaptık. Herhangi bir problem olmayınca da artık ağır ağır kendisini eve göndermeyi planlıyoruz. Sonuçlarımızın güzel olması nedeniyle hem hastanemize hem ilimize obezite konusunda artık merkez olduk ve tercih ediliyoruz” biçiminde konuştu. 

KAYNAK: İHA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here