Amazon’dan yeni adım! Mağazalar açılıyor

0
5
Amazon'dan yeni adım! Mağazalar açılıyor
Amazon'dan yeni adım! Mağazalar açılıyor

The Wall Street Journal’ın konuya yakın kaynaklara dayandırdığı haberinde, Amazon’un giyim, ev eşyası, elektronik ve diğer alanlardaki satışlarını genişletmesine yardımcı olacak bir adım atmayı düşündüğü kaydedildi.

e-ticaret devinin ABD’de maddesel olarak büyük perakende satış mağazaları açmayı planladığı belirli haberde, Amazon’un ilk büyük mağazalarından bazılarının Ohio ve Kaliforniya’da açılmasının beklendiği bildirildi.

Haberde, mağazaların 2 bin metrekarenin üstünde bir büyüklüğe sahip olacağı ve tanınmış markaların ürünlerinin satılacağı aktarıldı.

Hangi markaların satışa sunulacağının kesin olmadığına muhabere edilen haberde, Amazon’un kendi markasına ait ürünlerin de satılacağı bildirildi.

Haberde, Amazon’un kendi markasıyla giyim, mobilya ve elektronik aletler de dahil çok sayıda ürün sattığı anımsatılarak, laf konusu planların az önce nihai olmadığı ve değişebileceği kaydedildi.

Jeff Bezos tarafından 1994’te çevrim içi kitap satışı yapan site olarak kurulan Amazon, açtığı kitap mağazaları ve gıda ürünleri satan market zincirleriyle perakende satmak sektöründe bedenen yer edinmeye başlamıştı.
 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here