Ameliyat parası dolandırılmıştı! Sevindiren haber geldi: Çifte bayram yaşıyorlar

0
4
Ameliyat parası dolandırılmıştı! Sevindiren haber geldi: Çifte bayram yaşıyorlar
Ameliyat parası dolandırılmıştı! Sevindiren haber geldi: Çifte bayram yaşıyorlar

Öğümsöğüt Mahallesi’nde yaşamış Seda Nur ve Celil Ağkurt çiftinin oğulları Miraç, görme engelli olarak dünyaya geldi. Miraç’ın görebilmesi için ameliyat gerektiğini öğrenen aile, tedavi masraflarını karşılayabilmek için para biriktirdi. Düğün takıları ve kaynakçı ustası Celil Ağkurt’un 2 yıllık birikimi olan 28 bin TL, geçen ay Seda Nur Ağkurt’u arayıp dağıtılmış suçlamalar yönelten kişilerce dolandırıldı.

Çocuklarının ameliyat parasının dolandırılmasıyla büyük üzüntü yaşayan ailenin durumu, Demirören Haber Ajansı kadar haberleştirilip duyurulunca, adının açıklanmasını istemeyen hayırsever, Miraç’ın tedavi masrafını üstlendi. Gerekli kontrollerin yapılmasının peşinde Ankara’da özel bir hastaneye götürülen Miraç Ağkurt, burada yapılan ameliyatla görme yetisine kavuştu. Gaziantep’e dönen Celil Ağkurt, ameliyatının başarılı geçmesiyle oğlu Miraç’ın gözlerinin de dünyaya açıldığını söyledi.

Ameliyat parası dolandırılmıştı Sevindiren haber geldi: Çifte bayram yaşıyorlar

Çok mutlu olduklarını anlatan Celil Ağkurt, “Oğlumuzun göz ameliyatı Ankara’da özel bir hastanede gerçekleşti. Ameliyatı yapan hocamız operasyonun sorunsuz gerçekleştiğini ve Miraç’ın artık göreceğini söyledi. Ameliyatımız 7 saat sürdü ve sonunda oğlumuzun gözleri açıldı. Daha önce Miraç bizi sadece sesimizden tanırdı, artık bizi görerek algılayabiliyor. Oğlumun gözlerinin açılmasına vesile olan hayırseverimize de teşekkür ediyorum” diye konuştu.

class=’cf’>

Ameliyat parası dolandırılmıştı Sevindiren haber geldi: Çifte bayram yaşıyorlar

‘ÇİFTE BAYRAM YAPIYORUZ’

Seda Nur Ağkurt ise Miraç’ın gözlerinin açılmasıyla fazla mutlu olduklarını belirterek, şöyle konuştu:

“Oğlum erken doğumla dünyaya geldi ve iki ay dek kuvözde kaldı. Orada gözlerinin görmediği ayrım edildi. İki kere gözlerinden ameliyat oldu fakat gözleri açılmadı. Gözlerinin Ankara’da özel bir hastanede yapılacak ameliyatla açılabileceği söylendi. Bunun üstüne birikim yapmaya başladık. Fiyatı Yüksek bir ameliyattı. Ardından biriktirdiğimiz paralarımızı telefon dolandırıcılarına kaptırdık. Bütün umutlarımız kırılmışken bir iyiliksever çıktı ve tüm ameliyat masraflarını karşılayacağını söyledi. Hayırseverimize çok teşekkür ediyoruz. Fazla umutlandık ve ameliyatımız da gerçekleşti. Derhal oğlumun gözleri açıldı. Oğlum dünyayı görmüyorken ben de doğrusu hiçbir şey görmüyordum. Onun gözlerinin açılmasıyla ben de gözlerimi güya yeniden dünyaya açtım. Oğlumun ameliyatı tam da bayram üstüne eşit geldi. Çok mutluyuz, çünkü çifte bayram yapıyoruz.”

Miraç’ın göz ameliyatı için biriktirilen parayı dolandıran şüphelilerin yakalanmasına karşın polis soruşturması ise sürüyor.

Canlı Borsa – Altın Fiyatları – Döviz Kurları için Bigpara

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here