Animasyonla Reklam Yayınladılar! İnsan Kaçakçıları İşi Yüzsüzlüğe Vurdu

Animasyonla Reklam Yayınladılar! İnsan Kaçakçıları İşi Yüzsüzlüğe Vurdu

ABONE OL
Ağustos 24, 2023 09:00
Animasyonla Reklam Yayınladılar! İnsan Kaçakçıları İşi Yüzsüzlüğe Vurdu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İnsan kaçakçılığı Telegram kanallarında cirit atmaya devam ediyor. Halktv.com.tr’nin gündeme getirdiği haberden sonra insan kaçakçıları, bu sefer de bir görüntü yayınladı. Görüntüde, Almanya’ya hangi yollardan gidileceği gösterilirken, tarife de yer aldı.

Yurt dışına kaçak gitmek isteyenleri üç bin 500 ile dört bin 500 euro ortasında değişen fiyatı ödeyerek yola çıkıyor. Kaçakçılar, yakalanmama garantisi veriyor ve irtibat numarası olarak Almanya’nın telefonu olan +49’lu bir numara ile irtibat kuruyorlar. Kümede tam üç bin 375 üye bulunuyor ve bağlantıya geçtikleri vatandaşları Bulgaristan hududunda kendilerini karşılayacaklarını söylüyorlar.

Müşterileri Türk vatandaşları

O insan kaçakçısı ile irtibata geçtik. Kendisi, birinci olarak paranın ve pasaportun hazır olup olmadığını sordu. Sonrasında gümrük polisleri tarafından şayet yakalanırsak, rüşvet vermememizin gerektiğini söyledi. Aksi bir durumda, “Senin bir şey yapmana gerek yok. Polis seni yakalarsa, geri Sırbistan hududuna geri bırakır. 15 dakika sonra taksin gelir, seni alır tekrar çıkış yapacağın yere götürür. Tekrar seni uçağa bindirip Türkiye’ye de götürmez, şiddet gasp üzere olaylar da yaşamazsın. Ayrıyeten bize başvuranların yüzde 90-95’i Türk vatandaşı. Biz Türk vatandaşlarıyla iş yapıyoruz” dedi.

https://halktv.com.tr/gundem/insan-kacakciligi-telegrama-dustu-her-ulkeye-farkli-tarife-763632h

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.