Antalya’da dalış sezonu başlıyor

0
11
Antalya'da dalış sezonu başlıyor
Antalya'da dalış sezonu başlıyor

Antalya’nın çeşitli bölgelerinde oluşturulan dalış noktaları, yerli ve tanıdık olmayan turistlerden alaka göreceği günleri bekliyor. Turizm kenti Antalya’nın merkezi ve falezleri olmak üzere Manavgat, Side, Alanya, Kemer, Kaş ve çevresinde dalış turizmi için oluşturulan noktalardaki su altı güzellikleri, resim çekimleriyle ölümsüzleştirilecek.

SAHİL ŞERİDİNDE 222 NOKTAYA DALIŞ

Antalya’nın deniz dibi yaşamını keşfetmek isteyen su altı severler, rezervasyonlarını tatil planlarına tarafından yaptırıyor. Gazipaşa’dan Kaş’a dek uzanan sahil şeridinde 222 ayrı dalış noktası yer alan Antalya, su altı zenginliğiyle dikkat çekiyor.

Antalya ve çevresinde faaliyet belirten 80’in üzerinde dalış okulu, su altına profesyonel rehberler eşliğinde dalış turları düzenliyordu. Pandemi nedeniyle ara bahşedilen ve yasaklanan turlara, 1 Temmuz itibarıyla kısıtlamanın kaldırılıp başlanması bekleniyor. Dalış merkezleri, sezon için bütün hazırlıklarını yaptı.

SU ALTINDA EŞSİZ DENEYİM

İnsan eliyle oluşturulan yapay resiflere yapılan dalışlar, su altı tutkunlarına benzersiz deneyim

yaşatıyor. Tarihi batıkların yanı sıra son dönemde dalış turizmi için batırılan motosiklet, uçak ve tank gibi resiflere dalan turistler, burada resim çektiriyor. Balık popülasyonunun yoğun olduğu bölgelerde yapılan dalışlar ise görsel şölen oluşturuyor. Dalış sırasında caretta carettaların avlanma rotasına giren turistler, nesli tükenme tehlikesiyle karşısında karşıya olan kaplumbağalarla yüzme şansı buluyor, fotoğraf ve görüş çekiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here