Apple elektrikli otomobili için kapı kapı dolaşıyor

0
33
Apple elektrikli otomobili için kapı kapı dolaşıyor
Apple elektrikli otomobili için kapı kapı dolaşıyor

Teknoloji sektöründeki manâlı isimlerden biri olan Apple, elektrikli araba üretimi için ciddi adımlar atıyor. Kısa bir vakit önce Apple’ın elektrikli otomobil üretimi için Kia ile temasta olduğu iddia edilmişti. Hatta bu iddialar önemli boyuta ulaşınca Kia’nın hisse fiyatları manâlı oranda artmıştı.

Lakin Apple böyle bir meslek birliğinin bulunmadığını açıkladı. Görünen o ki Apple ve Güney Koreli otomobil üreticisi bir takım şartlarda anlaşma sağlayamamışlardı.

Son raporlara kadar Apple hemen de Çinli bazı üreticilerle görüşmeye başlamış durumda.

Son dedikodulara kadar Apple, üreteceği elektrikli araba için hemen de Çin’de nabız yokluyor. Çin’in önde gelen bazı isimleriyle mülâkat halinde olan Apple’ın 2022 için imal bandını harekete dinmek istediği rapor ediliyor.

Muhakkak burada imal bandından kasıt doğrudan doğruya arabanın kendisi yok. Sonuçta elektrikli bir otomobilin böylece fazla bileşeni var. Nitekim akıllı telefon üretmek kadar da kolay değil. Apple ilk otomobilini 2024 yılında satışa sunmayı amaçlıyor. Şüphesiz bu da ne derece olası olur zamanla göreceğiz. Lakin acilen görünen tarafta somut bir adım atılabilmiş değil. Daha fazla fiziki adımlara gidilecek olan temaslar için vakit harcanıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here