Apple kablosuz kulaklık pazarında kan kaybediyor

0
10
Apple kablosuz kulaklık pazarında kan kaybediyor
Apple kablosuz kulaklık pazarında kan kaybediyor

Pazar araştırma ve tahlil şirketi Canalys kadar yayınlanan rapora göre, küresel bütün kablosuz kulaklık (TWS) pazarı sevkiyatların geçen çeyreğe kıyasla yüzde 6.4 artmasıyla bir yükselişe geçecek gibi görünüyor. Bu pazar sevkiyatları 2021‘in ikinci çeyreğinde 58,3 milyon adede ulaştı. gerçi pazar lideri Apple bu süreçte düşüşte olan şirket oldu.

Honor Earbuds 2 Lite Türkiye'de satışa çıktıHonor Earbuds 2 Lite Türkiye’de satışa çıktı

AIRPODS SATIŞLARI EN BÜYÜK DÜŞÜŞÜ YAŞADI

Küresel zeki kişisel ses pazarı, sevkiyatların 99,8 milyona erişmesiyle genel olarak yüzde 4,7 oranında bir büyüme sağlandı. Fakat gerçi pazar lideri Apple, şu başlıca kadarki en büyük düşüşünü yaşadı. Airpods TWS cihazları 2021 yılının ikinci çeyreğinde yaşadığı yüzde 25,7 düşüşle 15 milyon adede ulaştı.

AirPods her ne değin düşüş gösterse de Apple TWS kategorisindeki liderliğine devam etti. Fakat bu alanda gerçekleşen gerileme şirketin pazar payının 2021‘in ikinci çeyreğinde yüzde 30‘un altına düşmesine niçin oldu.

XIAOMI ZİRVEYE EN YAKIN MARKA

TWS pazarının öteki markalarına göz gezdirecek olursak ikinci esnasında Xiaomi yer alıyor. 5,3 milyon adet satarak 5.2 milyon satan Samsung‘un yerine geçti. Canalys Araştırma Analisti Cynthia Chen, “2019‘un sonlarından bu yanlamasına iki şirket eşdeğer ilerliyordu. Xiaomi daha kaliteli TWS ürünleri sunarak bedel zincirini yukarılara taşıdı. Samsung ise iştiraki altındaki JBL ile hem kendi markası olan ayrıca de daha alçak markalı TWS ürünlerini destekleyerek yetişmeye çalışıyor.” dedi.

 

KAYNAK: SHİFTDELETE, HABER7
Abone Ol

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here