Apple önümüzdeki ay M1X işlemcili MacBook Pro modellerini tanıtacak

0
16
Apple önümüzdeki ay M1X işlemcili MacBook Pro modellerini tanıtacak
Apple önümüzdeki ay M1X işlemcili MacBook Pro modellerini tanıtacak

Apple’ın geçtiğimiz sene Kasım ayında tanıttığı ve gücünü M1 işlemciden bölge Macbook Pro, Macbook Air ve Mac Küçük modelleri performansıyla dikkatleri çekmişti. Apple Silicon adı aşağıda M1 işlemcisine geçiş yapan Apple, önümüzdeki iki sene içinde Intel işlemcileri kullanmayı bırakacağını açıklamıştı.

Bloomberg göre Apple’ın Apple Silicon planları hakkında yeni bir rapor yayınlandı. Apple’ın 12 aylık yol haritası detayları paylaşıldı.

Apple aşı karşıtı uygulamayı kaldırdıApple aşı karşıtı uygulamayı kaldırdı

Elon Musk, Apple ve Epic tartışmasına dahil olduElon Musk, Apple ve Epic tartışmasına dahil oldu

iPhone 13 serisi için kötü haberiPhone 13 serisi için kötü haber

MACBOOK PRO M1X İŞLEMCİYLE GELİYOR

2022 yılının Kasım ayında dolacak olan 2 yıllık geçiş sürecinin ucu ucuna tamamlanacağını paylaşan Bloomberg yazarı Mark Gurman, önümüzdeki aylarda “M1X” işlemcisine sahip olan yeni MacBook Pro modellerinin karşımıza çıkacağını da paylaştı.

Yeni MacBook Pro modellerinin arkasında ise yeni işlemcisi ile Mac mini modeli tanıtılacak. Bu modelin 2022 yılında tanıtılması bekleniyor. Raporda yer alan bilgilere göre iMac modellerinin Apple Silicon işlemci geçişini önümüzdeki yılın sonunda tamamlaması bekleniyor.

Gurman tarafından aktarılan bilgilere tarafından Apple, 2022 yılında yeni tasarıma ve MagSafe desteğine sahip olması beklenen yeni MacBook Air modellerini de tanıtacak. Hatırlatmak gerekirse Apple’ın M2 işlemcisini 2022 yılının birincil yarısında yeni MacBook Air ile karşımıza çıkabileceğini geçtiğimiz Temmuz ayında sizlere aktarmıştık. Apple Silicon ile ilgili tüm gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

KAYNAK: WEBRAZZİ, HABER7
Abone Ol

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here