Aristokrat tanımlama yaptı, Mehmet Ağar özür diledi

0
61
Aristokrat tanımlama yaptı, Mehmet Ağar özür diledi
Aristokrat tanımlama yaptı, Mehmet Ağar özür diledi

Peker, Mehmet Ağar’ın arkasından bugün de Süleyman Soylu ile ilgili kimi iddialarda bulundu. 

Aristokrat da yazılmış açıklamayla yanıt verince bu defa devreye eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar çıktı. 

Yalıkavak Marina için “Bugün eğer mafya buraya giremiyorsa bizim burada olmamızdandır” diyen Ağar sözleri nedeniyle Güvenlik teşkilatından ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan özür diledi.

Ağar, “Tüm eleştirilere adalet veriyorum. Olayın kızgınlığından dil sürçmesi laf konusu. Benim bu tabiri kullanmam fevkalade yanlıştır. Bütün meslektaşlarımı incittiğimi düşünüyorum, kalbi özür diliyorum” dedi.

Sözcü TV’de konuşan Ağar, Cumhuriyet’in ulaştığı Mansimov’un sorgu kaydında yer alan ifadeler üzerine de açıklamalarda bulundu. Ağar, “Pensilvanya’ya Mansimovla birkaç kez gittik. Devletin bilgisi vardı” dedi.

Mehmet Ağar, iş insanı Mübariz Mansimov’u tehdit ederek Yalıkavak Yat Limanı’yı aldığı iddiasıyla olarak dün Sözcü gazetesinden Hürmet Öztürk’e açıklamalarda bulunmuştu. Ağar Öztürk’e verdiği röportajda, “Ben alnı açık gezerim. Böyle olduğumu devlet de, halk müziği de bilir. Benden, ehli iffet olan, ehli vatan olan kimse davacı olmaz. Ama son dönemlerde Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ve PKK siteleri  yat limanı ve benimle ilgili yalan haberler üretiyor. Bunlar karşılık bulmuyordu. Acilen bambaşka taktikler uygulanıyor. Beni gündeme getirmelerinin belli başlı nedeni de bizi buradan uzaklaştırmak. Bizi buradan uzaklaştırınca yapılacak olan da belli: Buraya mafya çökecek. Bugün eğer mafya buraya giremiyorsa bizim burada olmamızdandır” ifadelerini kullanmıştı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise bugün Sedat Peker’in hakkındaki iddialarına karşın yaptığı açıklamada, Ağar’ın Yalıkavak Yat Limanı için kullandığı “Bugün eğer mafya buraya giremiyorsa bizim burada olmamızdandır” ifadesine şu şekilde tepki göstermişti:

“İnşallah saygısız gazetecinin çarpıtmasıdır.  Benim devletim Libya’ya ve Karabağ’a çökülmesine fırsat vermedi. Kıytırık bir marinaya mafya bozuntularının çökmesine fırsat vermez. Türkiye eski Türkiye değil.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here