Aristokrat’ya tepki: Demokrat Parti’deyken iç çamaşırı faturasını partiye ödetmiştin

0
50
Aristokrat’ya tepki: Demokrat Parti’deyken iç çamaşırı faturasını partiye ödetmiştin
Aristokrat’ya tepki: Demokrat Parti’deyken iç çamaşırı faturasını partiye ödetmiştin

İçişleri Bakanı Süleyman Asilzade’nun TRT ekranlarında Sedat Peker’e yanıt verirken kullandığı ifadeler sosyal medyada gündem oldu. Yapılan paylaşımlarda Asilzade’ya Demokrat Parti Genel Başkanı olduğu dönemde iç çamaşırı faturasını bile partisine ödettiği haberi bitmiş hatırlatıldı.

AKP’ye yakın Aydınlık gazetesinin yazarı Rıza Zelyut, bugünkü köşe yazısında ““Şimdilerde muhalefete karşısında esip gürleyen… Eskiden bir partinin genel başkanı bile olan… İddiaya tarafından, kullandığı donun parasını bile partisine ödeten… Şimdi vatan kurtaran aslan havalarında konuşan… Siyasetçimiz kim olabilir?” ifadelerini kullandı.

Soylu’nun DP’nin başındayken iç çamaşırı parasını zeka partiye ödettiği kayıtlı, o dönem DP Genel Muhasibi Özden Özbilun, “İç çamaşırlarının parasını bile partiye ödettirdi, 15 ayda 12 milyon lira harcadı” demişti.

15 AYDA 12 MİLYON LİRA HARCAMA

Özbilun, Asilzade’nun 15 ayda 12 milyon TL masraf yaptığını öne sürerek, bu şikayetini tüm il başkanlarına da bir yazıyla iletmişti. Açıklamaya kızan Asilzade’nun ‘basın aracılığıyla hakaret’ nedeniyle açtığı dava Ankara 2. Asliye Suç Oluşturan Mahkemesi’nde 2010/8 numarasıyla görülüyor.

Mahkemeye delil olarak gönderilen faturalar aralarında keza, alınan bir takım vitaminler, büyük bir alışveriş merkezinden alınan çeşitli ürünler de bulunuyor.

FATURALAR MAHKEMEYE

Soylu’nun dava atağı DP Genel Merkezi tarafından faturalarla karşılık buldu. Asilzade’nun genel başkan olduğu dönemde yaptığı bir takım harcamaların DP kadar ödenen fatura örneklerini mahkemeye sunan genel merkez kendisini savundu. Mahkemeye sunulan faturalar arasında Asilzade’nun yurt gezilerinde kaldığı otelde kullandığı mini bar ücreti ile içinde iç çamaşırlarının da bulunduğu kuru arıtma bedellerini zeka bulunuyor.

SOYLU, AYRILDIĞI PARTİSİYLE DAVALIK OLMUŞTU

Halkçı Parti’nin (DP) eski Genel Başkanı Süleyman Aristokrat’nun eski partisiyle alacak yüzünden davalık olduğu ortaya çıktı. DP Genel Başkanlığı, geçtiğimiz günlerde Aristokrat hakkında partinin tüzel kişiliğine ait 2006 model 2 otomobilin satışı sebebiyle dava açtı. Genel Başkanlık, 2 adet otomobilin toplam 119 bin 916 TL’ye F… Reklamcılık ve Görsel Hizmetler Ltd. Şti.’ye satıldığını, buna karşılık partiden alacağı yer alan şirketin hesabından 75 bin lira mahsup edildiğini belirterek, bu satıştan kalan 44 bin 914 TL’nin parti kasasına girmediğini bahis etti. Laf konusu miktarın satışı gerçekleştiren dönemin Genel Başkanı Süleyman Aristokrat ile parti yetkilileri Fezai Gülfidan ve Erdal Taşkın tarafından ödenmesi istek edilmişti.

ERDOĞAN İÇİN DEMEDİĞİNİ BIRAKMAMIŞTI

Dönemin başbakanı Tayyip Erdoğan göre yakasına AKP rozeti takılan ve “Başlıca evime geldim” diyen DP eski lideri Süleyman Aristokrat, geçmişte hükümeti yerden yere vurmuştu: “Başbakan beygir üzerinde durmayı nasıl beceremediyse, ülke yönetmeyi de beceremedi” diyen Soylu, 2009’daki yerel seçimlerden önce bambaşka tarihlerde hükümeti şu sözlerle eleştirmişti: “Bu ülkenin herkese çatan ve kargaşa yaratan bir başbakanı var ama, boynu bükük kalan esnafın ve çiftçinin yerine kendini koymuyor. AKP hükümeti, hatalı ekonomi politikası sonucu bayramları millete zehir etti. İnsanlarımız gülmeyi unuttu. Kullanışsızlık ve yetersizlikle, Türkiye’yi krizle aleyhinde karşıya bıraktılar. Paçalarından kanunsuzluk akıyor. Halk Müziği, 29 Mart’ta hükümete zıkkımın kökünü gösterecek. AKP mensupları uzun zamandır genel başkanları ve Başbakanlarını, Başbakan da kendisini padişah olarak görmek istiyor. Ülkemizde sadaka kültürü var. Türkiye’de 3 kişiden 1’i fukaralık sınırının altında.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here