Avustralya’da 29 takvim kaçak mahkum, COVID-19 salgınında işsiz kalınca teslim oldu

0
2
Avustralya'da 29 takvim kaçak mahkum, COVID-19 salgınında işsiz kalınca teslim oldu
Avustralya'da 29 takvim kaçak mahkum, COVID-19 salgınında işsiz kalınca teslim oldu

Avustralya Yayınlama Kurumunda yer alan tarafından, esrar yetiştirmekten 3,5 yıla mahkum olan Desic, 13 ay cezaevinde yattıktan sonra 1 Ağustos 1992 gecesi demir testeresi ve cıvata kesiciler de dahil bir takım aletleri kullanarak Grafton Islah Merkezinden kaçtı.

Tüm aramalara rağmen bulunamadığı kayıtlara geçen Desic’in, Sydney’in kuzey sahillerine yerleşerek, nakit para karşılığı inşaat işleri ve tamirci olarak çalıştığı belirtildi.

Desic, eyalette yaklaşık 3 aydır aralıksız sıkı COVID-19 yasakları dolayısıyla işlerinin iyice durması üzerine kirasını ödeyemez ülkü geldi.

Evi boşaltarak sahilde yaşamaya başlayan Desic, demir parmaklıklar ardında yaşamanın “evsiz” olmaktan “fazla daha kolay” olacağını düşünerek polise teslim oldu.

Sydney’in Surry Hills semtindeki hapishane hücresinden video bağlantıyla Merkez Lokal Mahkemesindeki duruşmaya katılan ve kefaletle özgürlük kalma talebi reddedilen Desic’in, 28 Eylül 2021 Salı günü cezaevinden firar etmek suçlamasıyla tekrar aynı mahkemeye çıkması bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here