Aydın’da 28 yaşındaki kanser hastası perukla hayata tutundu

0
9
Aydın'da 28 yaşındaki kanser hastası perukla hayata tutundu
Aydın'da 28 yaşındaki kanser hastası perukla hayata tutundu

Kültürlü Kuşadası’nda kemoterapi tedavisi görebilen kanser hastalarına 17 senedir ücretsiz peruk armağan eden 35 takvim kuaför, evli ve 1 çocuk sahibi Kenan Kaya, hastaların yüzünü güldürmeye devam ediyor. Bugüne kadar Kaya’nın peruk hediye ettiği hasta sayısı ise 700’ü geçti. Kaya, son olarak Kuşadası’nda yaşayan Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Ekonomi ve Finans Bölümü’nde yüksek lisans yapan Meryem Özer’e peruk hediye etti. Bir ay önce lenfoma kanseri teşhisi konan ve ADÜ’de tedavisine başlanan Özer’in, kemoterapi sürecinde saçları döküldü. Saçları dökülünce hayata küsen Özer, eğitimine de ara verdi. Özer’in yakın arkadaşları kanser hastalarına ücretsiz peruk hediye eden Kenan Kaya’ya ulaştı. Kaya, istek üzerine Özer’in reel saçlarına benzer bir peruk hazırladı. Kaya, 2 gün gibi kısa bir sürede hazırladığı peruğu geçen pazar günü işyerine gelen Özer’e kendi elleriyle taktı. Yüksek lisans öğrencisi Özer, Kaya’nın armağan ettiği peruk doğruca yaşama tutunduğunu belirterek, “Hastalığım nedeniyle evden çıkmaz hale gelmiştim. Saçlarımın dökülmesi beni fazla etkilemişti. Derhal gönül rahatlığı ile eğitimime devam edeceğim” dedi.

Amasya'da bu tarlada yetişen her şey ücretsiz!Amasya’da bu tarlada yetişen her şey bedava!

KANSER HASTALARININ EN BÜYÜK İLACI MORAL

Kanser hastaları için peruk hazırlamanın kendisine büyük sevinç verdiğini gösteren kuaför Kenan Kaya, “Kanser hastalığının genelde tedavisi çok uzun sürüyor. Hastalar bu süreçte epey yıpranıyor. Psikolojileri de bunalım noktasına geliyor. Kanser tedavisi görenlere en büyük yardım morallerini düzeltmekten geçiyor. Ben de ulaşabildiğimiz kadar hastaya moral verebilmek için bu işi yapıyorum. Yaklaşık 17 senedir 700’ü aşkın kanser tedavisi gören vatandaşımıza peruk armağan ettim. Bugün Meryem kardeşimizin peruğunu hazırlayarak teslim ettik. Fazla mutlu oldu. Kendisi bir ay önce kanser olduğunu öğrenmiş ve hayata küsmüş. Armağan ettiğim peruk bir uçtan bir uca her tarafta hayata tutunduğunu belirtti. Dünyada ve ülkemizde her zaman kötü şeyler olmuyor. Bu stil umut verici olaylar da gerçekleşiyor” dedi.

HASTALIĞINI 1 AY ÖNCE ÖĞRENDİ

Lenfoma kanseri tedavisi görebilen Meryem Özer ise, “Hastalığımı bir ay önce öğrendim. Lenfoma kanseri 4’üncü evrede olduğunu söylediler. Bu haberi aldığımda hayata küstüm. Her şeyden vazgeçmiştim. Toplamda iki kez kemoterapi gördüm. bu nedenle saçlarım dökülmeye başladı. Saçlarımı en ince ayrıntısına kadar kesmek zorunda kaldım. Bu durum beni çok üzüyordu. Arkadaşlarım bana Kenan ağabeyden bahsetti. Peruk hediye edebileceğini söylediler. İlk başta istemedim. daha sonra ısrarlara dayanamayarak Kenan ağabeyle tanıştım ve hediye peruk teklifini kabul ettim. Peruğu taktığımda böylece mutlu oldum ama anlatamam. Kendi saçım gibi hissettim. Bu değin mutlu olacağımı zannetmiyordum. Kenan ağabeye bu hoş hediyesi için fiilen çok teşekkürler. Bu sayede yaşama sevincim geri geldi. Hastalığım sebebiyle evden çıkmaz hale gelmiştim. Saçlarımın dökülmesi beni çok etkilemişti. Hemen gönül rahatlığı ile eğitimime devam edeceğim” diye konuştu.

KAYNAK: DHA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here