Bahçeli’den Kılıçdaroğlu’na ‘TOGG’ daveti: ‘Sipariş için şimdiden kuyruğa gir’

ABONE OL
Temmuz 8, 2023 09:00
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Lideri Devlet Bahçeli, partisinin TBMM’deki haftalık küme toplantısında gündeme ait değerlendirmelerde bulunuyor.

Bahçeli’nin açıklamalarından öne çıkan satırlar şu formda:

“Dengeli ve dirayetli siyasetimizle 2023’ün yol haritasını hazırlıyoruz. İnançlı uğraşımızda hiçbir şeyi ihmal etmiyoruz. 2023 yılında başarmanın dışında ikinci bir seçenek tanımıyoruz. 85 milyon Türk vatandaşımızın tamamına elimizi uzatıyoruz. Her insanımıza gönlümüzü açıyoruz. Gönül vermedikçe, gönül bulamayacağımızın farkındayız. Milletimize gönlümüzü verdik, ülkemize ömrümüzü adadık.

Türkiyemizin her yerinde milletimizle buluşuyor, görüşüyor, dertleşiyoruz. Adım adım 2023, vilayet il Anadolu dedik, herkesle kucaklaştık. Artık de Adım adım 2023, köyüm benim sohbet toplantılarıyla milletimizin efendilerinin ayağına gittik. 8 Ekim 2022’den bu yana 451 köyümüzü ziyaret ettik. 4-6 Kasım 2022 tarihlerinde 81 köyümüzü ziyaret etmiş olacağız. Türkiye’yi doyuran vatandaşlarımıza ne yapsak azdır. Art ayağıyla kulağını kaşıyan çiftçimizi bilemez.

13 Kasım’da Elazığ mitingimizi, Malatya, Tunceli, Diyarbakır, Adıyaman vilayet teşkilatlarımızın, 20 Kasım’da Samsun mitingimizi Ordu, Giresun teşkilatlarımızla gerçekleştireceğiz.”

CUMHURİYET’İN 99. YILI

“Türk milleti ismine 20’nci yüzyılın birinci çeyreğinde asırlık olaylar yaşanmıştır. Bitmeyen savaşlar, durmayan akınlar, dinmeyen kanamalar, azalmayan operasyonlar, orta vermeyen şer oyunlar, çatırdayan imparatorluk, kaybedilen topraklar bizim dokunaklı gerçeklerimizden kimileri olarak hafızalardadır.

‘TÜRKİYE YÜZYILI’ VURGUSU

“Osmanlı’nın küllerinden tıpkı bir anka kuşu üzere Türkiye Cumhuriyeti doğdu. Bu yeni devlet mimarisi mazinin olmayıp koşulların zorluğundan ve bizatihi Türk Milleti’nin kutlu iradesinden tecelli etmiştir. Selçuklu Devleti Türk’tür, Osmanlı Türk’tür, Türkiye Cumhuriyeti de Türlüğün muzafferlik beratıdır. Cumhuriyet, cumhurun kararıdır. Türkiye Cumhuriyeti’ni kuranlar gökten zembille inmemiştir. 

Hepsi Osmanlı’da hayata gözlerini açmışlar, Osmanlı’ya hizmet etmişler, alternatif kalmadığından Türkiye Cumhuriyeti’nin doğumunu sağlamışlardır. 20. yüzyıl Türk Milleti’nin beka, Türkiye’nin de derlenme toparlanma yüzyıldır. Cumhuriyet’in birinci evresi ziyadesiyle eksiğiyle, 1923-1946’da beden bulan tek parti periyodudur. 1946-2017 yılları ortasında 71 yıllık parlamenter sistem hayatı Cumhuriyet’in ikinci evresidir. 2017’den geleceğe açılan 3. evre ise Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile anılacaktır. Cumhuriyet’in 3. evresini, ikinci yüzyılının ruh kökü ile felsefi muhtevası Türkiye Yüzyılı ile ortaya konulmuştur. Cumhurbaşkanımız tarafından açıklana Türkiye Yüzyılı daveti tekrar Kızıl Elma seferberliğinin tedarik alanına geçiştir.”

’17 BAŞLIĞIN HEPSİNİ DESTEKLİYORUZ’

“3 Kasım 2000 yılında gerçekleştirdiğimiz olağan büyük kurultayda 100 yılla kontrat maksadımızı açıklamıştım. O günkü beyanımızla bugünkü Türkiye Yüzyılı kararlılığı üst üste çakışmış, birbirini tamamlamış, Türkiye ve Türk Milleti muazzam bir uyanışa geçmiştir. Biz Türkiye Yüzyılı’nın dünya geneline, insanlık gündemine tıpkı bir cemre üzere düşme gayretinde sonuna kadar varız, buna da kararlıyız. Biz Sayın Cumhurbaşkanı’nın gelin birlikte inşa edelim, gelin Türkiye Yüzyılı’nı yeni ulusal mutabakat yeri haline dönüştürelim icabetine kulak veriyoruz. Türkiye Yüzyılı vizyonunun ruhunu söz eden 17 başlığın hepsini yerinde buluyor, destekliyoruz.”

MİLLET İTTİFAKI’NI MAKSAT ALDI

“Cumhuriyet’in ikinci yüzyılında kaçırdığımız treni bu kere biz yapacağız. Zillet ittifakı cumhurbaşkanı adayını arayışla uğraşırken Cumhur İttifakı yapıtlarıyla hizmetleriyle konuşmakta ve göz doldurmaktadır. Leyleğin ömrü nasıl laklakla geçiyorsa bunlarınki de dedikodu ile heba olmaktadır. Bunlarda ufuk, umut, huzur yoktur. Zillet, millete galip gelemeyecektir. Zillet, Türkiye’nin önünü kesemeyecektir.”

KILIÇDAROĞLU’NA ‘TOGG’ ÇAĞRISI

“Dev artık uyanmakla kalmamış, süper bir teknolojik atılımla ayağa kalkmıştır. Türkiye artık kendisine has birikim, imkan ve kabiliyeti ile arabasını yapacak kademeye gelmiştir. Bundan yalnızca Türkiye alerjisi olan odaklar rahatsız olur. Sayın Kılıçdaroğlu sana bir makûs haber vereyim, TOGG’un seri üretimi 2023’te başlıyor. Siparişini vermek için haydi şimdiden kuyruğa gir. TOGG’un merasimine katılarak ortak sevinci başlattık. Kılıçdaroğlu’na diyorum ki vakit bulursan, yolunu öğrenirsen Gemlik’e gitmeni tavsiye ediyorum.”

“‘YERLİ ARABA İNTİHARDIR’ DİYENLER MANDACILARDIR”

“Akaryakıt koyulmadığından ötürü 100 metre sonra duran İhtilal arabasından 61 yıl sonra Türkiye’de bir çığır açılmış, müstesna bir adım atılmıştır. Yapamazsınız diyenle aksi köşededir. Üretemezsiniz diyenler uçurumun tabanındadır. Satamazsınız diyenler de yakında tel tel dağılacaktır. ‘Yerli araba intihardır’ diyenler ise mandacılardır, hepsi yabancı beslemeleridir. Cumhurbaşkanımıza, ilgili bakanlarımıza, mühendislerimiz, iş adamlarımıza yürekten teşekkür ediyorum. TOGG’un iyi uğurlu olmasını diliyorum. Hamdolsun aşı tutmuştur.

AYRINTILAR GELECEK…

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.