Bahçeli’nin okul teklifine Azerbaycan’dan ret

0
36
Bahçeli'nin okul teklifine Azerbaycan'dan ret
Bahçeli'nin okul teklifine Azerbaycan'dan ret

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Azerbaycan’ın Şuşa şehrine yapmayı planladıkları okul projesine ilişkin, “Azerbaycan yönetimi, bizim bu projemizi uygun görmeyerek yeni ve öbür bir mektep projesi hazırlamıştır. Elbette bu tasarruf en tabii haklarıdır, bize de hürmet duymaktan başka bir seçenek kalmayacaktır” dedi.

Bahçeli, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, 16 Ocak 2021 tarihinde sosyal medyadan yaptığı açıklamada, Karabağ zaferinin arkasında Azerbaycan’ın hafıza ve sanat hayatında ‘mümtaz bir yeri bulunan’ Şuşa’ya Ayla Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı’nın girişimiyle 9 derslikli bir okul yapmayı taahhüt ettiklerini anımsattı.

Bahçeli, bu kapsamda projelerini hazırlayıp, kamuoyuyla paylaştıklarını hatırlatarak şöyle dedi:

“Yapmayı hedeflediğimiz okula Azerbaycan Ulusal Marşı’nın bestecisi ve Şuşa doğumlu merhum Üzeyir Hacıbeyli’nin adını vermeyi düşünmüştük. Söz konusu okulun esas atma günü olarak da 30 Ocak 2021’i planlamıştık. Ancak Azerbaycan yönetimi, bizim bu projemizi yerinde görmeyerek yeni ve bambaşka bir okul projesi hazırlamıştır. Muhakkak bu tasarruf en tabii haklarıdır, bize de hürmet duymaktan diğer bir seçenek kalmayacaktır. Milliyetçi Hareket Partisi Şuşa’ya yaptıracağı mektep projesinden bu gelişmeler dolayısıyla vazgeçmiştir. Mektep yapımına takviye veren kardeşlerimizden yardım ve bağış adı altında toplanan paralar da gecikmeksizin ve aynısıyla iade edilecektir. Hassasiyeti umulan olan konuyla ilgili keyfiyeti aziz milletimizin veri ve takdirine bilavasıta sunuyorum.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here