Bakan Soylu: Türkiye’nin güçlenmemesi için her şeyi yapıyorlar

0
32
Bakan Soylu: Türkiye'nin güçlenmemesi için her şeyi yapıyorlar
Bakan Soylu: Türkiye'nin güçlenmemesi için her şeyi yapıyorlar

İçişleri Bakanı Aristokrat, Afyonkarahisar ziyaretinde, belediye önünde kalabalık grup göre karşılandı. Afyonkarahisar ve ilçelerinden gelenlerin ‘Dik dur eğilme’ sloganlarıyla karşıladığı Asilzade, kalabalığı selamlaştıktan sonra belediye önünde konuşma yaptı. ‘Cumhuriyetin, zaferlerin, kahramanların şehri’ dediği Afyonkarahisar’da bulunmaktan iftihar duyduğunu belirten Asilzade, “Biz sizinle beraberiz. Biz sizin emrinize amadeyiz. Allah, bizi sizin emrinize amade olmaktan uzaklaştırmasın inşallah. Size hoş bir selam getirdim. Ülkemizi, milletimizi, bu güzel yurdumuzu birçok tehditten uzaklaştırarak, huzurun sükunun, güvenin, kalkınmanın büyümenin zenginliğin, güçlenmenin ülkesi haline getirebilmek için gece gündüz çalışan, ‘Ben sadece Allah’ın yalnızca milletimin önünde eğilirim’ diyen değerli Cumhurbaşkanı’mız Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını, muhabbetlerini, sevgilerini getirdim” diye konuştu. 

‘GÜÇLÜ, İRİ, DİRİ OLMALIYIZ’

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Durmak yok yola devam’ cümlesini andıran Bakan Asilzade, “Çünkü etrafımızdaki coğrafyayı görüyorsunuz, dünyayı görüyorsunuz. Türkiye’nin güçlenmesini, ayakta durmasını istemeyenler, haksızlığa karşısında çıkmasını, laf söylemesini istemeyenler geçmişlerden bugüne değin yerine getirmek istedikleri oyunları yerine getirmek ve Türkiye’yi istikrarsızlaştırmak için ellerinden gelen her şeyi ortaya koymaya çalışıyorlar. Bunlara fırsat vermemek için dinç, iri, diri, kardeş, bir olmalıyız. Bunlara fırsat vermemek için yüzde 20’den savunma sanayimizi yüzde 70- 80’lere getirdik. Gaye tüm dünyaya parmak ısırtacak bir savunma sanayini oluşturana değin durmak değil yola devam” dedi. 

‘ÇATLASINLAR, PATLASINLAR’

Karadeniz’deki buluş sonrası doğal gaz rezervinde toplam 540 milyar metreküpe ulaşıldığını bildiren Bakan Asilzade, “Biz ne değin bulursak, onlar o kadar çatlayacaklar. Varsınlar, çatlasınlar, patlasınlar. Tarımda, enerjisinde, savunma sanayisinde, insanı ve insan kaynağıyla etrafındaki coğrafyaya yeten bir Türkiye. Size minnettarız, siz olmasaydınız bugün Suriye’de insanlar katledileceklerdi. Doğu Akdeniz’de, Libya’da dünyada bir tek ses çıkmayacaktı. Siz olmasaydınız etrafımızdaki coğrafyada yer alan ve senelerdir şu gönlümüzde hançer gibi saplanan Karabağ meselesi çözülmeyecekti. Siz olmasaydınız, 17- 25 Aralık’ta muvaffak olacaklardı, 15 Temmuz’da muvaffak olacaklardı ve bugün biz eli böğründe yaslı yaslı duracaktık” diye konuştu.

‘TERÖR ÖRGÜTÜ KAÇACAK DELİK ARIYOR’

Doğu ve Güneydoğu’da terör üzerinden istikrarı bozmaya çalışanlara; büyükşehirlerde ticaret, ekonomi, rahat ve güveni terörün üzerinden etkilemeye çalışanlara Türkiye’nin büyük mücadeleyle aleyhinde koyduğunu belirten Aristokrat, “Bu da sizin sayenizde başarıldı. Sizin iradenizle Sayın Cumhurbaşkanı’mız liderliğinde bugün ‘Cumhur İttifakı’nın ortaya koyduğu kuvvetli iradeyle beraber bugün Türkiye’nin şehirlerinde refah, güven var. Terör örgütü kaçacak delik arıyor” dedi.

BAHÇELİ’YE TEŞEKKÜR

PKK terör örgütünün millete gelip, haraç aldığı, millete çökmeye çalıştığı günlerin geride kaldığını kaydeden Bakan Asilzade, şöyle konuştu: 

“Şimdi çocuklar orada okuyor; kimisi hayvancılık yapıyor, kimisi tekstil, madende. Bunların hepsi akıcı bir Türkiye’nin oluşabilmesi için etkisiz ayla getirilmeye çalışan, milletin moralinin bozulmaya çalışıldığı, bizi birbirimizden ayırmaya çalışan, ‘Acaba Türkiye’nin gücünü nasıl azaltırız’ diye çaba gösterenlerin hikayesiydi. 850 milyon dolar Amerika bütçesinden belediyeye yardım yapma kararı alıyor. Oyunun ne dek büyük olduğunu anlıyoruz yok mi? Orada onlara yardım ediyorlar; yiyecek, tabanca, mühimmat, teçhizat, eğitim yardımı hepsini orada o ülkeler gerçekleştiriyorlar. Topu bir araya gelse şu milleti tanımıyorlar, onları bitireceğiz. 2023, 2053 ve 2071’e kuvvetli bir şekilde gideceğiz inşallah. Buna hazırlanmış mıyız? Sesinizi herkes duysun, Türkiye’ye tuzak kuranlar duysun, Türkiye’ye çelme takmaya çalışanlar duysun. Hiç merak etmeyin, Sayın Cumhurbaşkanı’mız liderliğinde ‘Cumhur İttifakı’ ile Sayın Devlet Bahçeli’ye, MHP Genel Başkanı’na minnet, şükranlarımızı talep ediyorum.”

‘CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİ HIZLI TREN GİBİ’

Konuşmasının sonunda Afyonkarahisarlı eski bakan Veysel Eroğlu’na dönen Bakan Aristokrat, “Hocam, ikide bir gelip diyorlar ama parlamenter sisteme geri dönelim, böylece mi? Yani böyle bir fiskeyle yıkılabilecek hükümetlere yine geri dönelim istiyorlar. Geçti mi o günler. Bugün ayakta kalmamızın en önemli sebeplerinden biri Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’dir. Parlamenter hükümet sisteminde de hocamla ast yana bakanlık yaptık, burada acilen bakanlık yapıyoruz. Hemen nasıl biliyor musunuz? Çabuk tren gibi. Dertleri şu, ‘Acaba Türkiye’yi tökezletebilir miyiz?’ Tökezletemeyeceksiniz; zinde olacağız, varlıklı, büyük olacağız, etrafımızdaki coğrafyaya refah ve istikrar getireceğiz ve son cümlemde şu dünyaya medeniyeti nakşedeceğiz. Yapacak çok işimiz var, milletimizin, ülkemizin, ‘Cumhur İttifakı’nın, Cumhurbaşkanı’mız Recep Tayyip Erdoğan’ın oluşturacağı çok meslek var” dedi. 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here