BBP Genel Başkanı Destici’den yeni eğitim öğretim yılı mesajı

0
10
BBP Genel Başkanı Destici'den yeni eğitim öğretim yılı mesajı
BBP Genel Başkanı Destici'den yeni eğitim öğretim yılı mesajı

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, 2021-2022 eğitim öğretim yılının hayırlara vesile olmasını diledi.

Partiden yapılan açıklamada, Destici’nin yeni eğitim öğretim yılına ilişkin mesajına yer verildi.

Yeni alıcı koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle okullarda eğitim ve öğretime gerekli ara verildiğini ve öğrencilerin aradan sonra bugün itibarıyla ders başı yaptığını aktaran Destici, “Ilk Olarak ülkemiz, milletimiz, bütün dünya ve insanlık için umudu temsilci evlatlarımız ve geleceğimizi itimat ettiğimiz öğretmenlerimiz ile eğitim çalışanları için, 2021-2022 eğitim öğretim yılının hayırlara vesile olmasını Yüce Allah’tan diliyorum.” ifadesini kullandı.

Salgın rahatsızlık koşullarının Türkiye ve tüm dünyada etkin olduğunu anımsatan Destici, okulların açılmasıyla öğrencilerin, ailelerin ve eğitimcilerin sağlıklarıyla ilgili endişelerin laf konusu olduğunu dile getirerek, herkese aşı olmaları çağrısında bulundu.

Destici, “Yaşadığımız bütün problemlerin çözümüyle aracısız ilişkili olduğunu düşündüğümüz eğitimin, dinç, bereketli ve başarıyla devam etmesi için hem milletimize keza de eğitim ve sağlık kurumlarımız ilk olarak almak üzere devlete, hükümete alınması gereken tedbirlerle ilgili manâlı görevler düştüğüne inanıyorum. Bütün vatandaşlarımız, aşılarını bitirmek ve salgına dair önlemlere riayet etmekte hiçbir ihmalkârlık ve tereddüt göstermemelidir.” görüşünü paylaştı.

ŞEHİT ÖĞRETMENLERİ ANDI 

Mesajında görevi başında şehit olan öğretmenleri anan, gelecek nesillerin eğitimi için hiçbir fedakarlıktan kaçınılmaması tavsiyesinde bulunan Destici, şunları kaydetti:

“Gelecek nesillerin iyi bir eğitim alması için hiçbir fedakarlıktan kaçınmamalıyız. Eğitim için yapılacak her masraf, eğitimle ilgili yapılacak her fedakarlık, geleceğe yapılan en bereketli yatırım olacaktır. Ancak bu şekilde milletimizin istikbaline güvenle bakabilir, aydınlık yarınlara sağlam adımlarla yürüyebiliriz.

Yeni bir eğitim ve öğretim yılına başlarken, öncelikle, görevini ifa ederken hayatlarını kaybeden, şehit olan öğretmenlerimizi rahmetle, minnetle ve saygıyla yad ediyor, her tarafta öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve milletimize, 2021-2022 eğitim öğretim yılının hayırlar getirmesini Cenabıhak’tan niyaz ediyorum.”

KAYNAK: AA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here