Belgrad Ormanı’nda cumartesi yoğunluğu

0
35
Belgrad Ormanı'nda cumartesi yoğunluğu
Belgrad Ormanı'nda cumartesi yoğunluğu

Uzun zamandır pandemi sebebiyle hafta sonlarında cadde kısıtlaması uygulanıyordu. Normalleşmede yeni dönemle uzun zaman sonradan yeniden cumartesi kısıtlaması kaldırıldı. Cumartesi gününü, doğayla iç içe dinmek isteyenler, Sarıyer’deki Belgrad Ormanı’nın yolunu tuttu. Araçlarıyla gelenler Belgrad Ormanı girişinde uzun vasıta kuyrukları oluşturdu. Uzun vakit araçlarıyla Belgrad Ormanı girişinde bekleyenler içeriye girdiklerinde ağaçların gölgesine sığındı. Ailesiyle vakit geçirenler, kahvaltılarının gerisinde semaverleri ile nehir içti. Öğle yemeği için de mangallara kömürler atıldı. Yürüyüş, piknik ya da doğa havası almak için ormana gelenler Belgrad Ormanı’nda yoğunluk oluşturdu. Gelenlerin masalarının arasında sosyal uzaklık olduğu görüldü.

“ERKEN GELMEMİZE KARŞIN TRAFİK OLUŞTU”

Ailesi ile Belgrad Ormanı’na gelen Gürsel Karakömür, “Fantastik geçiyor, özlemişiz, oldu millet da mutlu ailemizle dışarı çıkabildik. Hoş oldu çocuklarımızı aldık getirdik.  Yarın sınavlar olduğu için çocuklarımıza da çok iyi oldu. Uzun zamandır insanlar dışarı çıkamayınca, her taraf batmış hatta biz erken gelmemize rağmen trafik oluştu. İnsanlar özlemiş” diye konuştu.

“FAKAT AÇIK HAVADA KUYTU EDEBİLİYORUZ”

Oğlunun doğum gününü kutlamak için Belgrad Ormanı’na gelen Gülay Pamukçu ise ” Bizim için güzel fazla pozitif evde kaldık. Bu şekilde çocuklar daha mutlu. dışında ancak sicacik edebiliyoruz. Yoğun cümbür cemaat ilk günün zevk almak istedi, kaçış gibi oldu bakalım dönüş yolu nasıl olacak” dedi.

“DIŞARI ÇIKACAĞIZ DİYE DÜNDEN HAZIRLIK YAPTIK”

Torunu, oğlu ve gelini ile ormana gelen Gülay Görgün de “Dışarı çıkma olasılığımız olduğu için akşamdan hazırlandık. İki seneden beri ilk kez dışarıdayız. Kahvaltımızı yaptık torunumla, gelinimle, oğlumla buradayız. Çok mutluyuz doğrusu” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here