Bill Gates, Microsoft Yönetim Kurulu’ndan istifa etti

0
37
Bill Gates, Microsoft Yönetim Kurulu'ndan istifa etti
Bill Gates, Microsoft Yönetim Kurulu'ndan istifa etti

Amerikalı milyarder Bill Gates, şirket çalışanı bir kadınla “uygunsuz ilişkiye” girdiği iddialarının soruşturulmaya başlanması üzerine Microsoft yönetim kurulundan istifa etti.

The Wall Street Journal’ın (WSJ) haberine tarafından, Microsoft Idare Heyeti, Microsoft’ta çalışan bir kadın mühendisin mektup yazarak, milyarder patronu ile “yıllardır ilişkileri olduğunu” iddia etmesinden sonradan, 2019’un sonunda iddiaları analiz etmek için bir hukuk şirketi ile anlaştı.

Soruşturma sırasında idare kurulunun bir takım üyeleri, Gates’in 1975’de kurduğu Microsoft’un başkanı olarak kalmasının yerinde olmadığına karar verdi. Ama gazeteye konuşan ismi açıklanmayan bir kişinin verdiği bilgiye göre Gates, soruşturma bitmeden ve idare kurulunun tamamının konuyla ilgili bir karar vermesinden önce yönetim kurulundan istifa etti.

“HAYIR İŞLERİNE DAHA ÇOK VAKIT AYIRMAK İSTİYORDU”

Gates’in bir sözcüsü gazeteye “hemen hemen 20 yıl önce bir ilişki yaşandığını ve arkadaş canlısı bittiğini” söyledi.

Sözcü, Gates’in yönetim kurulundan ayrılma kararının bu olayla bir ilgisi olmadığını belirterek, “gerçekten kendisi birkaç sene önce başlattığı hayır işlerine daha fazla vakit dağıtmak istediğini açıklamıştı” dedi.

Microsoft şirketi ise bir soruşturma açıldığını doğruladı. Bir şikayet aldıklarını bildiren sözcü, “yönetim kurulunun bir komitesi şirket dışından bir hukuk firmasının yardımı ile soruşturma başlattığını” söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here