Bir prensip imza atıldı! Babaanne torunuyla aynı tekvando turnuvasında yer aldı

0
10
Bir prensip imza atıldı! Babaanne torunuyla aynı tekvando turnuvasında yer aldı
Bir prensip imza atıldı! Babaanne torunuyla aynı tekvando turnuvasında yer aldı

Türkiye Tekvando Ulusal Takım Antrenörü olan Kibar Uzunçavdar ile turnuvaya sporcu olarak katılan torunu Sude Yaren Uzunçavdar benzer turnuvada yer aldı. Babaannesinin Antrenör olarak katıldığı turnuvada sporcu olarak bulunan Sude Yaren Uzunçavdar hislerini paylaştı. 

Muş'ta tıp fakültesini kazanan 2 kardeş ailenin gururu olduMuş’ta tıp fakültesini kazanan 2 kardeş ailenin gururu oldu


 
İLERİDE OLİMPİYATLARDA OLACAĞINI HİSSEDİYORUM

Torununun ileride olimpiyatlarda olacağını hissettiğini ifade eden antrenör babaanne Nazik Uzunçavdar, ”Acilen torunumla Ümitler Avrupa Şampiyonası’na katıldım. Benim için sadece torundan ziyade orada Milli Takımı sunmak Türkiye’yi temsil etmek, en büyük gurur verici şeydi. Çocuklarımızın bazıları şampiyon oldu. Bazıları yenildi, derece maçına dışarı giden çocuklarımız oldu. Sude başarılı, önü açık bir sporcu. İleride ben Sude’yi olimpiyatlarda görüyorum, hissediyorum“ dedi. 
 
AİLEMİN ARKAMDA OLMASI MOTİVASYONUMU ARTTIRDI

Antrenör babaannesi ile benzer turnuvada bulunan sporcu Sude Yaren Uzunçavdar, “Ailemizin üçüncü kuşak tekvandocusuyum. Katıldığım 7 uluslararası arenada üst üste kazanan oldum. Keza şimdi olimpik havuza seçildim. Bu benim için doğrusu koskocoman bir kibir. 16 yaşında olmama karşın Olimpik havuzda olmam beni daha da motive etti. İnşallah çıkacağım maçlarda tekrardan şampiyon olacağım. aynı zamanda, geçtiğimiz Avrupa Şampiyonasına babaannem ile gittim. Bu benim için aslında büyük bir kibir. Daha önce Avrupa şampiyonalarına gitmiştim ama bu diğerlerinden daha farklıydı. Çünkü, arkamda babaannemin ve ailemin olup beni desteklemesi beni daha da motive etti ” dedi.

KAYNAK: İHA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here