“Bir Takım bakanlıkların 175 TL’ye aldığı dezenfektanlarla ilgisi bulunmamaktadır”

0
43
"Bir Takım bakanlıkların 175 TL’ye aldığı dezenfektanlarla ilgisi bulunmamaktadır"

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Sözcüsü Murat Ongun, İBB’nin koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında dezenfektan alması üzerine İçişleri Bakanlığı ‘ihalede devletin zarara uğratıldığı’ iddiasıyla Ekrem İmamoğlu hakkında ön analiz başlatılmasına ilişkin yorumlama yaptı.

sosyal ağ hesabından yaptığı açıklamada, İmamoğlu’na karşın yeni bir soruşturma hazırlığına konu olan dezenfektanın hakiki litre fiyatının 3.70 lira olduğunu aktaran Ongun, “Dezenfektanın gerçek litre fiyatı 3.70 TL’dir. Kür halindedir, 1 litreden 20 litre dezenfektan elde edilir. Bazı bakanlıkların 175 TL’ye aldığı dezenfektanlarla da ilgisi bulunmamaktadır” ifadelerini kullandı.
 

İBB’nin aldığı ve Başkan Ekrem İmamoğlu’na karşın yeni bir soruşturma hazırlığına konu olan dezenfektanın reel litre fiyatı 3.70 TL’dir. Kür halindedir, 1 litreden 20 litre dezenfektan elde edilir. Bazı bakanlıkların 175 TL’ye aldığı dezenfektanlarla da ilgisi bulunmamaktadır.

— Murat Ongun (@Mrt_Ongun) May 17, 2021

DEZENFEKTAN SORUŞTURMASI

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında son olarak koronavirüs salgınıyla uğraş kapsamında dezenfektan alması üstüne ‘ihalede devletin zarara uğratıldığı’ iddiasıyla soruşturma açıldı.

Ticaret Bakanlığı döneminde, kendi aile şirketinden bakanlığına dezenfektan aldığı belirlenen Ruhsar Pekcan hakkında hiçbir inceleme, soruşturma yoluna gidilmemişken İmamoğlu hakkında tahlil başlatılması “siyasi” olarak yorumlanmıştı.

öte yandan İmamoğlu ise konuya ilişkin müfettişlere sunduğu savunma dilekçesinde “masraf ve ihale yetkilisi” sıfatını taşımadığını bildirmişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here