Bölge Wake tekrardan PC ve konsollara konuk oluyor

0
14
Bölge Wake tekrardan PC ve konsollara konuk oluyor
Bölge Wake tekrardan PC ve konsollara konuk oluyor

Bu durumun iki esas nedeni vardı. Birincisi Alan Wake’te mevcut bir online modun bulunmamasıydı. İkinci neden ise o yıllarda Xbox 360’ın kırılmış ve tüm oyunların çok basit ulaşılabiliyor olmasıydı.

Yani Bölge Wake bir anlamda korsan kurbanı da oldu diyebiliriz. Peki Bölge Wake’i yeniden konsollarda görebilecek miyiz? Açık Konuşmak Gerekirse fazla uzun bir süredir Bölge Wake 2 üstüne söylentiler mevcuttu. Lakin bu söylentiler sizlerin de bildiği üzere şimdilik doğrulanmadı.

Bunun yerine geçtiğimiz günlerde Remedy Entertainment oyunun yayıncı haklarının kendisine döndüğünü açıklama etmiş ve Alan Wake Remastered hakkındaki ilk sinyalleri vermişti.

Geçtiğimiz gün Rakuten Taiwan sitesi PS4, PS5 ve Xbox Series için Alan Wake Remastered’ı listeledi. Bundan Başka oyunun çıkış tarihi için de az daha 1 ay sonrasını yani 5 Ekim’i dikkat çekici etti.

Burada kayda değer bir noktaya dikkat etmemiz gerekiyor. Bu oyun remastered. Yani orijinal oyunun sadece grafik ve görsellerinin düzeltilmiş hali. Eğer remake olsaydı o vakit sil yeniden her tarafta yapı edilmiş bir Alan Wake oyunu bekleyebilirdik.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here