Bölüm başkanı akademisyenden Cumhur İttifakı propagandası

0
38
Bölüm başkanı akademisyenden Cumhur İttifakı propagandası
Bölüm başkanı akademisyenden Cumhur İttifakı propagandası

Akdeniz Üniversitesi Çevre Bilimleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hasan Merdun, Facebook’tan yayınladığı bayram mesajında akademik ahlak açısından tartışmalı ifadeler kullandı.

Merdun yayınladığı mesajda, siyasi propaganda yaparak, AKP ile MHP’nin oluşturduğu Cumhur İttifakı’nı ‘geleceğin teminatı’ olarak tanımladı. Merdun videoda şunları söyledi:

“İslam dünyasının içerisinde bulunduğu zorluklar, yaşamakta olduğumuz salgın rahatsızlık ve ülkemizdeki sosyoekonomik problemleri geleceğimizin teminatı olan cumhurun ittifakı ile birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde çözülmesini Rabbimden niyaz eder, Ramazan Bayramınızı kutlarım.”

“NEZAKET SAHİBİ TOKATIN SEBEBİNİ ARAR”

2015-2016 yılları aralarında Akdeniz Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanlığı görevinde de yer alan Merdun, daha önce de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yumruk yerken çekilmiş fotoğrafını, Mevlana’nın “Nezaket sahibi, yediği tokatın sahibi aramaz, sebebini arar” şeklindeki sözüyle birlikte paylaşmıştı

Merdun sosyal medyasından sık sık, “CHP’lilere sormak lazım. Suriyeli’lerden nefret edilen şey ettiğiniz değin, PKK’lılardan korku ediyor musunuz?” gibi siyasi açıklamalarda bulunuyor.


 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here