Borsa günü düşüşle tamamladı

0
29
Borsa günü düşüşle tamamladı
Borsa günü düşüşle tamamladı

BIST 100 endeksi, önceki kapanışa tarafından 11,70 puan azalırken, toplam operasyon hacmi 16,7 milyar lira seviyesinde gerçekleşti.

Bankacılık endeksi yüzde 0,75 bedel kazanırken, holding endeksi yüzde 1,44 değerinde kaybetti. Sektör endeksleri arasında azami kazandıran bankacılık, en fazla kaybettiren ise yüzde 1,74 ile orman, kağıt, basım oldu.

Analistler, geçen günkü NATO toplantısının arkasından yayınlanan bildiride Çin ile ilgili açıklamaların küresel risk algısını yükselttiğini belirterek, ABD Merkez Bankası’nın yarın açıklayacağı faiz kararı öncesi pay piyasalarında karışık bir seyrin etken olduğunu söyledi.

Yarın yurt içinde konut fiyat endeksi, yurt açık havada ise ABD Merkez Bankası (Fed) faiz kararı ilk olarak almak üzere bilgi gündeminin peşine düşüp takip edileceğini gösteren analistler, Fed’in politika faizini yüzde 0,00 ila 0,25 aralarında sabit tutması ve varlık alımında değişikliğe gitmesinin beklenmediğini, toplantı sonrası Fed Başkanı Jerome Powell’ın oluşturacağı açıklamalarda ipuçlarının aranacağını aktardı.

Analistler, teknik açıdan BIST 100 endeksinde 1.440 puanın takviye, 1.470 ve 1.490 seviyelerinin dayanıklılık konumunda olduğunu kaydetti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here