Borsa günü düşüşle tamamladı

0
32
Borsa günü düşüşle tamamladı
Borsa günü düşüşle tamamladı

BIST 100 endeksi, önceki kapanışa tarafından 18,61 puan azalırken, toplam operasyon hacmi 12,4 milyar lira seviyesinde gerçekleşti.

Bankacılık endeksi yüzde 0,78 ve holding endeksi yüzde 1,79 layık kaybetti. Sektör endeksleri aralarında tek kazandıran yüzde 0,82 ile inşaat, en çok kaybettiren ise yüzde 4,03 ile Spor oldu.

Analistler, yeni müşteri koronavirüs (Kovid-19) salgınında görülen yeni varyantların ekonomik toparlanmayı etkileyebileceği endişesi ve Çin ile Hindistan arasında çoğalan gerilimin yeni haftanın başlangıcında pay piyasalarını baskıladığını belirtti.

Yarın yurt içinde ekonomik güven endeksi, yurt dıştan ise Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde ve ABD Merkez Bankası yetkililerinin açıklamaları ile Almanya’da enflasyon, Avro Bölgesi’nde güven endeksleri, ABD’de tüketici güven endeksi başta elde etmek üzere data gündeminin peşine düşüp takip edileceğini bildiren analistler, teknik açıdan BIST 100 endeksi için 1.370 puanın takviye, 1.400 puanın üzerindeki kapanışlarda ise 1.420 puanın direnç olarak izleneceğini kaydetti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here