Borsa günü düşüşle tamamladı

0
1
Borsa günü düşüşle tamamladı
Borsa günü düşüşle tamamladı

BIST 100 endeksi, önceki kapanışa kadar 3,85 puan azalırken, toplam işlem hacmi 12,9 milyar lira seviyesinde gerçekleşti.

Bankacılık endeksi yüzde 0,64 layık kazanırken, holding endeksi yüzde 0,58 değerinde kaybetti. Sektör endeksleri en fazla kazandıran yüzde 0,95 ile gayrimenkul yatırım ortaklığı, en çok kaybettiren ise yüzde 1,61 ile metal, asıl sanayi oldu.

Analistler, ABD’de açıklanan enflasyon verisinin beklentilerin altında gerçekleşmesine rağmen piyasalardaki iyimserliğin kısa sürdüğünü açıklama ederek, enflasyonun hala yüksek seviyelerde olduğunu ve piyasalarda ABD Merkez Bankası’nın “şahinleşen” para politikası tonlamalarının pozitif etkilenmeyebileceğine dair öngörülerin yer aldığını söyledi.

Yarının bilgi gündeminde yurt içinde merkezi yönetim bütçe dengesi, yurt dışarıya ise ABD, Avro Bölgesi ve Çin’de sanayi üretimi ve İngiltere’de enflasyonun öne çıktığını gösteren analistler, Avrupa Merkez Bankası yetkililerinden gelecek açıklamaların da takip edileceğini söyledi.

Analistler, teknik açıdan BIST 100 endeksinde 1.420 puanın destek, 1455 seviyesinin direnç konumunda bulunduğunu kaydetti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here