Bursa’da yol kenarında bulunan bebek devlet korumasına alındı!

0
11
Bursa'da yol kenarında bulunan bebek devlet korumasına alındı!
Bursa'da yol kenarında bulunan bebek devlet korumasına alındı!

Bursa’nın Orhangazi ilçesinde, geçen hafta cumartesi günü, çalılıklar aralarında poşette bulunan kız bebek, koruma altına alındı. Bebeğe yüzündeki gamzeler sebebiyle ‘Gamze’ ismi verildi. Sırameşeler Çocuk Evleri Sitesi Müdürlüğü Müdür Yardımcısı Seher Şanslı, Katılmak haberi basında yer aldıktan daha sonra bizi sürekli arayan aileler ‘süt anne almak’ istediklerin söyleyip ısrarcı davrandılar. Bazıları ise bebeğin beslenmesi için destek gönderiyorlar” dedi.

Bursa'da 3 günlük bebeği yol kenarına attılar! Talihsiz bebeği çiftçiler bulduBursa’da 3 günlük bebeği yol kenarına attılar! Talihsiz bebeği çiftçiler buldu

KÜVEZDE TEDAVİYE ALINDI

Orhangazi ilçesi Gedelek Mahallesi’nde çiftçiler, geçen hafta cumartesi günü akşam saatlerinde Gürle yolu kenarında bebek sesi duydu. Sesin geldiği yere içten giden çiftçiler, çalılıkların aralarında poşette bebekle karşılaştı. İhbar üstüne bölgeye jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık ekibinin birincil müdahalesinin ardındaki bebek, Orhangazi Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. 3 günlük olduğu belirlenen kız bebek, kadın doğum servisinde kuvözde tedaviye alındı.

İSMİNİ GAMZE KOYDULAR

Orhangazi Devlet Hastanesi’nde kontrolleri yapılan ve afiyet durumunun iyi olduğu belirlenen bebek, Bursa Sırameşeler Çocuk Evleri Sitesi Müdürlüğü’ne teslim edildi. Kurum görevlileri, güldüğü zaman yüzünde oluşan gamzeler nedeniyle bebeğe gamze ismini verdi.

BEBEĞİN SAĞLIĞI İYİ

Gamze bebeğin sağlık durumunun iyi olduğu ve görevliler kadar bebeğin durumunun aralıksız izlendiğini gösteren Sırameşeler Çocuk Evleri Sitesi Müdürlüğü Müdür Yardımcısı Seher Şanslı, “Bebeğimiz bulunduğunda aç değilmiş, karnı tokmuş. afiyet gayet yerindeydi. Geldiğinden beri de sağlık durumu gayet iyi. Bebeğimiz gamzeli olduğu için anneler kendi aralarında ona ‘Gamze’ ismini verdi. Şu lahza her şey yolunda. Bebeğimiz bulunduktan sonradan, özellikle konu basına yansıdıktan sonra Bursalılar özverili davrandılar ve sürekli bizleri aradılar. Süt anne edinmek istediklerini söylediler. Çocuk için bütün ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik bağış yardımları da gelmekte. Bu anlamda herkese çok teşekkür ediyoruz” dedi.

KAYNAK: DHA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here