ByteDance, TikTok uygulamasının suni zekasını satmaya başladı

0
6
ByteDance, TikTok uygulamasının suni zekasını satmaya başladı
ByteDance, TikTok uygulamasının suni zekasını satmaya başladı

TikTok’un öneri algoritması, platformu bu değin popüler yapan şeylerden biri. Tiktok kullanıcısının uygulamayla etkileşimi biçimi, uygulamanın size önereceği videoları etkiliyor. Şirket, geçen yıl bir blog yazısında ForYou akışının belirtilmiş bir kullanıcıya hangi videoların sunulacağını nasıl belirlediğini açıklamıştı.

Bu da uygulamanın algoritması hakkında merak edilenleri ortaya çıkardı. Tiktok uygulamasının önerileri, hangi videoları beğendiğiniz, açıklama paylaştığınız ya da oluşturduğunuz dahil almak üzere kullanıcı etkileşimlerine dayanıyor. Alt yazılar ve hashtag’ler gibi video bilgileri, kullandığınız aygıt, dil tercihleriniz ve konum ayarlarınız dahil hesaptaki çoğu ayar algoritmayı etkiliyor.

BytePlus, web sitesine tarafından şirket, otomatik hitabe ve metin çevirisi ile reel zamanlı video efektlerinin yanı sıra bilgi çözümleme araçları da sunuyor. Geçen bir buçuk yılda ByteDance ve TikTok, eski Başkan Trump’ın emriyle engellemeye çalışılan Çin merkezli şirketler arasındaydı.

Başkan Biden, yasakları kaldıran bir yürütme emrini Haziran ayında imzaladı. Trump yönetiminin baskısına rağmen, TikTok geçen yıl ABD’de aylık 100 milyon kullanıcıyı aştı. Platform bu gidişle başarılarda daimi olacak gibi görünüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here