Cep telefonu satışlarında büyük çoğalma devam ediyor

0
36
Cep telefonu satışlarında büyük çoğalma devam ediyor
Cep telefonu satışlarında büyük çoğalma devam ediyor

Pandemi koşulları nedeniyle birçok sektör durma noktasına geldi. Otomotiv üretimi bile büyük bir gerileme yaşadı. Akıllı telefon sektörü bu konuda en kısmetsiz sektörler arasında yer alıyor. Samsung, Xiaomi, Apple ve diğer çoğu marka darbe üzerine darbe yedi.

2021 yılının ilk 3 ayına baktığımızdaysa zeki telefon satışları yüzde 26 oranında arttı. Kimse böylesine bir yükseliş beklemiyordu. En azından pandemi etkileri nedeniyle uzun bir süre daha hem üretimde ayrıca de dağıtımda gerileme bekleniyordu.

Gartner göre yapılan bazı araştırmalara göre akıllı telefonlarda kayda değer oranda yükseliş yakalandı. Bu yükselişin birçok nedeni var. Öncelikle 2020 yılında önemli oranda talep birikmesi olduğunu söyleyebiliriz. Yaşanan bu istek birikmesi nedeniyle 2021 yılı canlı geçti.

Satmak rakamları cep telefonu pazarı için hiç bayağı değil. Zaten yıllardır varolan bu sektör için böylesine yükselişler uzun sürmeyecektir. Pandemi ardından herşeyin normale dönmesi yüksek bir olanak. Ayrıca 2019 yılında yaşanıp 2020 yılı her tarafında devamlı pandemi koşulları devasa bir avarelik oluşturdu.

Sektördeki satmak oranları ise az kalsın aynı. Listenin başında Samsung yer alıyor. Anında ikinci sırada Apple var. Onun ardından ise Xiaomi yer alıyor. Kısacası devler yine aynı şekilde listelendi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here