CHP Erzurum İl Başkanı taciz iddiasıyla görevden alındı

0
9
CHP Erzurum İl Başkanı taciz iddiasıyla görevden alındı
CHP Erzurum İl Başkanı taciz iddiasıyla görevden alındı

Güya bayan haklarının savunucu CHP’de bir taciz skandalı daha patlak verdi. CHP Erzurum İl Başkanı Bülent Oğuz’un tacizi ses kaydıyla ortaya çıktı.

ÇAYCILIK YAPAN KADINA İĞRENÇ TACİZ

Daha önce Maltepe, Sultangazi ve Bitlis’te taciz, Malatya Kale’de ise tecavüz skandallarıyla gündeme gelen partide bu kere de Erzurum’da yaşanan skandal patlak verdi. Erzurum İl Başkanlığı’nda çalışan bir bayan uğradığı tacizi anlattı. Çaycılık yapan bayan, CHP Erzurum İl Başkanı Bülent Oğuz kadar taciz edildi. Mağdur bayan taciz anlarını kaydederken, yaşadığı dehşet dolu anların sesine yansıdığı da duyuldu.

SESSİZCE İSTİFA

CHP’deki bir süre önce ardı ardı yaşanan taciz ve tecavüz skandallarına bir yenisi daha eklendi. Bu defa skandalın adresi, Erzurum İl Başkanlığı oldu. CHP Erzurum İl Başkanı Bülent Oğuz’un eşinden ayrılan ve geçimini sağlayabilmek için CHP İl Başkanlığı binasında çaycılık yapan bir kadına tacizde bulunduğu ortaya çıktı. İddiaya tarafından, Oğuz çaycı kadınla birlikte elde etmek istedi.

Kadından istediği yanıtı alamayan Oğuz, kadına kesintisiz tacizde bulunmaya başladı. Başkan Oğuz’un sözlü tacizlerinden bunalan kadın takriben bir ay önce, Oğuz’un konuşmalarını kayda aldı.

Sabah’ın haberine kadar taciz olayı ile ilgili bilgi, CHP Genel Merkezi’ne ulaşınca herhangi bir izah etme yapılmadan gürültüsüz sedasız İl Başkanı Oğuz’un istifası alındı.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

CHP Erzurum İl Başkanı Bülent Oğuz hakkında, bir kadına sözlü tacizde bulunduğu iddiasıyla soruşturma başlatıldı.

Oğuz’un sözlü tacizde bulunduğu öne sürülen ve partinin İl Başkanlığında çalışan bayan, Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığına konu hakkında kabahat duyurusunda bulundu.

Kabahat duyurusu üstüne Oğuz hakkında savcılıkça soruşturma açıldı.

Soruşturmanın sürdüğü belirtildi.

.

.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here