CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun iki koruması gözaltına alındı

0
47
CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun iki koruması gözaltına alındı
CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun iki koruması gözaltına alındı

Muğla’da etkinlik bildiren bir mazot istasyonu sahibinden, iptal edilen ruhsatı her yerde dışında tutmak vaadiyle rüşvet aldığı öne sürülen 6 şüpheliden 5’i yakalandı. Şüpheliler aralarında yer alan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun 2 koruma polisinin açığa alındığı belirtildi.

AA’nın haberine kadar Muğla’nın Marmaris ilçesinde Ethem S’nin 10 yıl her tarafında işlettiği ve sonrasında yıllık 400 bin avroya kiraya verdiği akaryakıt istasyonunun ruhsatı, kavşakta bulunması nedeniyle Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından iptal edildi.

Bunun üzerine ruhsatı her yerde çıkarmak üzere başvuran ama olumlu cevap alamayan Ethem S, önce Halil Emre A. ile ardından Siraç, Zeydin ve Fırat U. ile görüştü. Ruhsat sorununu çözmek için 1 milyon 250 bin lira rüşvet talep edildiği ileri sürüldü.

Şüphelilere öbür tarihlerde 800 bin lira veren Ethem S, ruhsat yenilenmeyince kalan miktarı ödemeyi reddetti. Tehdit edildiğini bildiren Ethem S, Muğla Güvenlik Müdürlüğü Organize Suçlarla Çaba Şubesine artan bir şekilde şikayetçi oldu.

Emniyet güçlerince yapılan çalışmalarda Ankara Emniyet Müdürlüğü Koruma Şubesinde görevli olan, bununla birlikte CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun koruma ekibinde de bulunan polis memurları Ercan Ü. ve Bülent İ. ile birlikte 5 birey gözaltına alındı. Kaçak bir kişinin arandığı belirtildi. 

Ercan Ü. ve Bülent İ.’nin Ankara’daki bürokratlar yoluyla ruhsat sorununu gidermeye çalıştığı ve karşılığında maddi menfaat sağladığı iddia edildi. Ercan Ü’nün Muğla’da bir takım kişilere kuvvet uygulayarak “parayı tahsil etmeleri” konusunda talimat verdiği de ileri sürüldü.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here