CHP’de taciz rezaletinde yeni detaylar: Para öneri etti, ret gelince korkutma etti

0
9
CHP'de taciz rezaletinde yeni detaylar: Para öneri etti, ret gelince korkutma etti
CHP'de taciz rezaletinde yeni detaylar: Para öneri etti, ret gelince korkutma etti

CHP Erzurum İl Başkanlığı’ndaki taciz rezaleti ile ilgili yeni ayrıntılara ulaşıldı. Taciz kayıtlarının yayınlanması ile istifasını arzetmek zorunda kalan İl Başkanı Bülent Oğuz’un, susması için genç kadına önce para öneri ettiği, ret cevabı alınca da tehdit ettiği ortaya çıktı.

SES KAYITLARI ÇIKTI

CHP Erzurum İl Başkanı Bülent Oğuz’un partide çaycı olarak çalışan genç kadını taciz ettiği ortaya çıkmıştı. Genç kadın taciz anına ilişkin ses kayıtlarını yayınlayarak Oğuz’u ifşa etmişti. Skandalın gündem olmasının arkasından tacizci İl Başkanı Oğuz istifa ederken Yeni Şafak’taki haberde skandalla ilgili detaylara yer verildi.

GENEL MERKEZ BİLİYORDU

Buna kadar, genç kadın maruz kaldığı tacizi Erzurum Başkan Yardımcısı İbrahim Hepoğlu’na aktardı. Ses kayıtlarını sunan genç bayan olayın CHP Genel Merkezi’ne iletilmesini istedi. Hepoğlu’nun kayıtları Ankara’ya gönderip göndermediği bilinmezken, genel merkeze bilgi dolaylı yollardan ulaştı.

PARA BİLE TEKLİF ETTİ

Durumdan bilen tacizci Oğuz, işten ayrılan genç kadına zorlama yaptı. Aracılar göndererek susması karşılığında para vereceğini gösteren Oğuz, olumsuz karşılık alınca genç kadını ‘şehri terk et’ diyerek korkutma etti. Fakat geri adım atmayan genç bayan Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikayet dilekçesi vererek bütün ses kayıtlarını sundu. Suç duyurusu üzerine Oğuz hakkında savcılıkça soruşturma başlatıldı.

SİGORTASIZ ÇALIŞTIRMIŞLAR

Skandal bununla da kalmadı. Genç kadının “gönüllü olarak çalışıyorum” yazılı bir kağıt imzalatılarak sigortasız çalıştırıldığı öğrenildi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı da süreci yakın takibe aldı. Genç kadınla iletişime geçen bakanlık, genç kadına yardım sözü verdi.

GENEL MERKEZ SESSIZ

Erzurum İl Başkanı Oğuz’un taciz iddiaları kabul edip istifa etmesine rağmen CHP Genel Merkezi’nde yine sessizlik etken. ‘Kadına şiddete son’ yazılı araçlarla saha çalışması yürüten partinin bayan milletvekilleri de sessizliğini korudu. CHP sıralarında görev yapan 16 bayan milletvekili yaşanan taciz skandalını görmezden geldi. Bütün CHP milletvekillerinin sosyal ağ hesaplarında Erzurum İl Başkanı Oğuz’la ilgili tek satır ayıplama mesajına yer verilmedi. Afganistan’daki kadınların hakları ile ilgili paylaşımlar yapan kadın vekiller parti içi bir taciz skandalıyla ilgili bir kez daha üç maymunu oynadı. Skandalı Türkiye’ye duyuran Memleket Partisi Erzurum İl Başkanı Serhatcan Eş de CHP’nin sessizliğine tepki gösterdi. Eş, parti olarak genç kadına her türlü desteği vereceklerini vurguladı.

KAYNAK: YENİ ŞAFAK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here