CHP’li Emir: Hastalara tarihi geçmiş hap veriliyor

0
28
CHP’li Emir: Hastalara tarihi geçmiş hap veriliyor
CHP’li Emir: Hastalara tarihi geçmiş hap veriliyor

CHP Ankara Milletvekili Murat Dikte, Covid-19 hastalarına son kullanım günü geçmiş “favipiravir” etmen maddeli ilaçlar verildiğini belirterek “Sağlık Durumu Bakanlığı, milyonlarca kutu sipariş bahşedilen ilaçları tüketme derdine düştü. Bakanlık, ahali sağlığı suçu işliyor. Tıpatıp ‘favipiravir’de olduğu gibi Afiyet Bakanı’nın da son başvuru formu ömrü geçti” dedi.

Erdem Sevgi’nin Cumhuriyet‘te bulunan haberine tarafından, CHP Ankara Milletvekili Murat Dikte, emrindeki etkileri konusunda uyarılarda bulunduğu “favipiravir” etmen maddeli ilaçlarla ilgili yeni bir iddiayı gündeme getirdi. Dikte, Covid-19 hastalarına son faydalanma günü geçmiş “favipiravir” ilaçlarının verilmeye başlandığını belirtti.

SON KULLANIM TARİHİ GEÇMİŞ İLAÇLAR 

Dikte, dünyada hiçbir ülkenin “favipiravir”i Türkiye’deki şekliyle kullanmadığını belirterek “Şimdi de bu ilaçları bir lahza önce halka tükettirmenin derdine düştüler. Bakanın gözü öylesine dönmüş fakat hastalara son yararlanma tarihi geçmiş ‘favipiravir’ faktör maddeli ilaç vermeye başladılar” dedi.

‘HEMENCECIK SON VERİLMELİ’ 

CHP’li Dikte, son günlerde filyasyon ekiplerinin, Covid-19 hastalarına üstünde son yararlanma tarihi “Nisan 2021” yazan ilaçları verdiğini kaydederek “Hastalar itiraz ettiğinde de ‘Sıhhat Bakanlığı gerekli incelemeyi yaptı, ilacı kullanmanızda bir engel yoktur’ gibi yanıtlar veriyorlar. Derhal bu skandala bir son verilmeli” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here