Cinsel İçerikli Fotoğraflar Eşine Gönderildi… Tanımadığı Kadınla Yazıştı Hayatı Kâbusa Döndü

Cinsel İçerikli Fotoğraflar Eşine Gönderildi… Tanımadığı Kadınla Yazıştı Hayatı Kâbusa Döndü

ABONE OL
Temmuz 29, 2023 05:00
Cinsel İçerikli Fotoğraflar Eşine Gönderildi… Tanımadığı Kadınla Yazıştı Hayatı Kâbusa Döndü
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’na geçen hafta yapılan bir hata duyurusu, ferdî bilgilerin güvenliği ile ilgili çok sayıda kişinin taşıdığı kaygıyı üst düzeye çıkarabilecek cinsten. Savcılık evrakına nazaran, dikkat çeken olaylar silsilesi şöyle gelişti:

Gece yarısı gelen ‘tanışma’ mesajı

İstanbul’da yaşayan evli 4 çocuk babası M. B. (50), geçen 12 Mayıs günü, tanınan toplumsal medya uygulaması Instagram’da, ismi Y. K. olduğu kaydedilen bir bayanla tanıştı. Teze nazaran, anılan gün saat 00.53 üzere Y. K., M. B.’ye bir bildiri gönderdi. Tanışma istekli iletisi M. B. karşılıksız bırakmadı.

Cinsel içerikli manzaralarını paylaştı

İkili, uygulama üzerinde bir mühlet mesajlaştı. Bir mühlet sonra da, yeniden M. B.’nin savına nazaran, Y. K., bu kişi ile GSM numarasını paylaştı. İkili, bu kere WhatsApp üzerinden yazışmayı sürdürdü. Bu süreçte, Y. K. bu şahsa cinsel içerikli kimi fotoğraf ve görüntülerini gönderdi. Y. K., M. B.’den de benzeri bir talepte bulundu. İkili ortasındaki yazışma trafiğine dair son kayıt ise 2 Temmuz günü saat 00.50.

‘Dosya elimde savcılığa vereceğim’

Bu tarihten 4 gün sonra, M. B. dikkat çeken bir telefon görüşmesinin muhatabı oldu. Arayan kişi kendisini ‘Avukat Ercan Soylu’ olarak tanıttı. Hata duyurusuna nazaran avukat olduğunu söyleyen bu kişi M. B.’ye “Hakkınızda bir şikâyet var, elime ulaştı, belgeyi savcılığa sevk edeceğim ” dedi. M.B. ise, şikâyetin içeriğinin ne olduğunu öğrenmeye çalıştı.

‘Yazışma ve imajlar var’ dedi

Bu kişi, M. B.’ye, Y. K. ile yaptığı yazışmalar ve paylaşılan manzaralardan kelam etti. Avukat olduğunu söyleyen kişi ile M. B. ortasındaki görüşme bir mühlet sonra tartışmaya dönüştü. Teze nazaran bu kişi, M. B.’ye yönelik ağır hakaretlerde bulundu.

Ailesinin tüm şahsî bilgilerini attı

Bu kişi kısa mühlet sonra M. B.’ye dikkat çeken bir dizi ileti gönderdi. Anılan iletide M. B.’nin yanı sıra eşi, 4 çocuğu ile kardeşlerinin isim, soy isim, doğum tarihleri, anne baba isimleri ile vatandaşlık numaraları bu iletide yer aldı.

Sahte savcılık evrağı dahi düzenledi

İkinci bir iletide da “Tüm aile bireyleriniz ile irtibata geçiyorum” diyen kişi bu kere M. B.’nin yakınlarının telefon numaralarını paylaştı. Bu kişi bir müddet sonra, M. B. ile Çanakkale Cumhuriyet Başsavcılığı’nda düzenlenmiş izlenimi verilen bir evrak paylaştı.

‘Ödemeyi yap takipsizlik kararını al’

Sahte olduğu anlaşılan evrakta özetle M. B.’nin, çocuk yaştaki Y. K. ile cinsel içerikli yazışmalar yaptığı 15 yıla kadar mahpusla yargılanabileceği tabiri yer aldı. Düzmece savcılık evrağında M. B.’nin 20 bin 406 lira ödemesi halinde hakkında takipsizlik kararı verileceği belirtiliyordu.

O manzaralar ailesine gitti

M. B. kendisinden talep edilen parayı ödemedi. Kendisini avukat olarak tanıtan kişi ise, bu sefer M. B. ile Y. K. ortasındaki mahrem içerikli tüm yazışma ve imajları, bu kişinin eşi çocukları ve kardeşlerine ileti olarak attı.

O isimde bir avukat yok

Dolandırıcılık, tehdit ve şantaja maruz kaldığını söyleyen M. B. cürüm duyurusunda bulundu. Bu ortada, Halktv.com.tr’nin yaptığı araştırmaya nazaran Türkiye Barolar Birliği’nde ‘Ercan Soylu’ isminde bir avukatın kaydı bulunmuyor.

Konuya dair telefonla ulaştığımız M. B.’nin avukatı ise, Halktv.com.tr’nin görüşme talebini geri çevirdi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.