Çok Miktar adaptörü vermeme uygulaması tez yayılıyor

0
5
Çok Miktar adaptörü vermeme uygulaması tez yayılıyor
Çok Miktar adaptörü vermeme uygulaması tez yayılıyor

Telefon yanında çok miktar cihazı vermeyen imalatçı sayısı hızla artıyor! Apple geçtiğimiz yıl manâlı bir karar almıştı. Cupertino merkezli şirket aldığı kararla birlikte iPhone kutularından sıkıntı adaptörünü çıkarmış ve telefonun yalnızca lightning kablosu ile geleceğini açıklamıştı. Bu durumun nedeni ise çevre kirlenmesine bağlanarak, çevreci bir tutum algısı yaratılmıştı.

İlk ilk kez diğer üreticiler bu konu ile dalga geçseler de zamanla benzer şeyi uygulamaya başladılar. Apple’ın arkasında Samsung ve Xiaomi de üst düzey modellerinin kutu içeriğinden sorumluluk adaptörünü çıkardı. Zaten uzun bir süredir kutu içeriklerinde kulaklıklar yer almıyordu. Böylece binlerce TL ödeyerek aldığımız üst düzey telefonların kutusundan sadece telefon ve bağlantı kablosu çıkmaya başladı.

Acaba bu yeni trende diğer kim but uyduracak diye düşünürken bir sonraki ad ise Google oldu. Google önümüzdeki süreçte satışa sunacağı Pixel 6 ve Pixel 6 Pro kutularında çok miktar adaptörü bulunmayacağını açıkladı.

Dürüst edinmek gerekirse bu bizim için azıcık sürpriz oldu diyebiliriz. Google zaten pek geniş bir pazarlama ağına sahip değil. Dolayısıyla hitap ettiği müşteri kitlesi de sınırlı. Dolayısıyla mevcut düzende böyle bir hamleye yönelmeleri pek de akla yatkın durmuyor. Bakalım kullanıcıların Google’ın kararına tepkisi ne olacak? Bunu bekleyip göreceğiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here