CUMA NAMAZI SAATİ | Diyanet İstanbul Cuma saati kaçta, 16 Temmuz 2021 bugün Cuma vakti ne süre?

0
7
Cuma hutbesi 2 Temmuz 2021 Cuma… Diyanet bu hafta Cuma hutbesinin konusunu duyurdu
Cuma hutbesi 2 Temmuz 2021 Cuma… Diyanet bu hafta Cuma hutbesinin konusunu duyurdu

İl il namaz vakitleri 16 Temmuz 2021 Cuma günü Cuma namazı ibadetini gerçekleştirecek olan kişiler kadar araştırılmaya devam ediyor. Bugün ibadet görevi için camilere akın edecek binlerce kişi Kurban Bayramı öncesi son Cuma namazını kılacaklar. Peki, hangi ilde ezan ne vakit okunacak?

CUMA NAMAZI SAATİ KAÇTA, 16 TEMMUZ BUGÜN CUMA VAKTİ NE SÜRE?

Cuma namazı saatleri Diyanet tarafından paylaşılan namaz vakitleri içerisinde yerini aldı. İstanbul, Ankara, İzmir ve öteki tüm illerde ibadet görevini yerine getirecek olanlar camilere akın edecekler. Cuma namazı saati içerisinde namaz kılacak olanlar kısıtlamadan muaf tutulacaklar. İşte bir takım illerdeki o vakitler…

İSTANBUL CUMA SAATİ  13:15 ANKARA CUMA VAKTİ  13:00 İZMİR CUMA NAMAZI SAATİ   13:23 ADANA CUMA NAMAZI VAKTİ  12:50 BURSA CUMA NAMAZI SAAT KAÇTA?  13:15 ANTALYA CUMA KAÇTA?  13:08 KONYA CUMA VAKTİ KAÇTA?  13:01 DİYARBAKIR CUMA NAMAZI NE ZAMAN?  12:30 ESKİŞEHİR CUMA NAMAZI KAÇTA?  13:09 MERSİN  CUMA VAKTİ NE SÜRE?  12:53

DİĞER İLLERİ DENETLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ…

CUMA NAMAZI KAÇ REKATTIR?

Cuma namazının farzı iki rekâttır. Bunun yanında farzdan önce dört rekât, farzdan daha sonra dört rekât almak üzere sekiz rekât da sünneti vardır (Kâsânî, Bedâî’, I, 269).

İmam Ebû Yusuf’a ve İmam Muhammed’e göre ise farzdan sonradan kılınacak sünnet bir selamla dört ve bir selamla iki rekât almak üzere toplam altı rekâttır. Bu görüşün Hz. Ali’den söylenti edildiği nakledilmektedir (Kâsânî, Bedâî’, I, 285).

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here