Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Temel Karamollaoğlu bir araya gelecek

0
1
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Temel Karamollaoğlu bir araya gelecek
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Temel Karamollaoğlu bir araya gelecek

2023 hazırlıklar devam ederken, hangi partiler arasında ittifak kurulup kurulmayacağı belirsizliği de devam ediyor. Saadet Partisi Genel Başkanı Esas Karamollaoğlu’nun politikaları, parti tabanını ikiye bölerken konuyla ilgili manâlı gelişmeler de yaşanıyor. Geçtiğimiz günlerde Millet İttifakı’nın taraflarıyla bir araya gelen Karamollaoğlu’nun önümüzdeki hafta içinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya geleceği bahis edildi.

“BİR HAFTA İÇERİSİNDE GÖRÜŞECEKLER”

Insanlar TV’de Ayşenur Arslan’ın programına katılan gazeteci Veysi Dündar, “Karamollaoğlu ne öneri edilirse edilsin kabul etmeyecek lakin bir mülâkat olacak. Esas Karamollaoğlu böyle bir talebini iletmişti. Erdoğan ile Karamollaoğlu’nun bir hafta içinde görüşmesi söz konusu” açıklamasında bulundu.

İTTİFAK’A YEŞİL IŞIK YAKMIŞTI

Karamollaoğlu daha önce yaptığı açıklamada, “AK Parti’yle ittifak yapılabilir mi? Yapılabilir. Hangi şartlarda? Dürüst bulmadığımız politikalarını değiştirmesi şartıyla. Biz birinci mesele olarak Türkiye’de kavganın ortadan kalkması, kargaşanın kalkması, mutlaka diyalog ortamının oluşması gerekir dedik” ifadelerini kullanmıştı.

EN SON ASİLTÜRK’ÜN CENAZESİNDE BİR ARAYA GELDİLER

Milli Bakış Hareketi’nin öncü isimlerinden Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu (YİK) ve Ulusal Manzara Vakfı Başkanı Oğuzhan Asiltürk’ün cenaze töreninde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Saadet Parti lideri Karamollaoğlu, beraber saf tutmuştu.  

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here