Dev zirvede Şenol Güneş’ten flaş sözler!

0
4
Dev zirvede Şenol Güneş'ten flaş sözler!
Dev zirvede Şenol Güneş'ten flaş sözler!

A Ulusal Futbol Ekip’ın Hollanda’ya 6-1 mağlup olması sonrası TFF Başkanı Nihat Özdemir ve A Ulusal Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş toplantı yapma kararı aldı. İşte Nihat Özdemir ile Şenol Güneş arasındaki zirvenin detayları…

‘ALINACAK KARARA SAYGI DUYUYORUM’

TFF Başkanı Nihat Özdemir ile dün bir araya gelen Şenol Güneş’in, “Apaçık bir başarısızlık varsa bu benden kaynaklıdır. Alınacak her türlü karara hürmet duyuyorum. Türk Sporu ve özellikle Türk Futbolu’na ne yardımcı olacaksa o adımı atarım. İsterseniz istifamı vereyim. İsterseniz siz görevden alın” dediği öğrenildi.

İKİ TARAF DA DÜŞÜNCELERİNİ DİLE GETİRDİ

TFF Başkanı Nihat Özdemir, Hollanda yenilgisi sonrası tüm eleştiri oklarını üstüne çeken ve A Milli Takım’daki geleceği tartışılır ayla gelen Teknik Direktör Şenol Güneş ile dün sabahleyin bir araya geldi. Görüşmede iki taraf da düşüncelerini açık sözlülükle dile getirdi. Güneş, “Beni ve futbolcularımı çok üzen konuşma ve söylemlerle karşılaştık, bunları aslında hiç adalet etmedik. Besbelli bir başarısızlık varsa bu benden kaynaklıdır” diyerek sözlerine başladı ve şöyle devam etti:

“OZAN TUFAN İLE BAŞLAYABİLİRDİM”

“Evet son Hollanda maçının kadro seçiminde hatam var. Örneğin Orkun yerine Ozan Tufan ile başlayabilirdim. Lakin Ozan karantinadan yeni çıkmış, artı antrenman yapmamıştı. Ne vereceğini bilemediğimiz için böyle bir karar aldık. Burada hatalı yapmış olabilirim. Hepsini kabul ediyorum. Bunun sonucunda da alınacak her türlü karara saygı duyuyorum. Türk Sporu ve özellikle Türk futboluna ne yararlı olacaksa o adımı atarım. İsterseniz istifamı vereyim. İsterseniz siz görevden alın.

‘BÜYÜK İŞLER BAŞARACAKLAR’

Güneş, “Burada öncelik ne benim, ne de yerime gelecek hocadır. Öncelik hala Dünya Kupası finallerine gitme şansı bulunan Ulusal Takımdır. Onun için ne yapmalıyız ona bakmalıyız. Besbelli güç bir durumun olduğu belirlenmiş. Her karara saygılı olduğumu baştan söylüyorum. Çok genç, heyecanlı ve mutlaka başarmak isteyen ve bu yüzden de ara sıra hatalar yapan bir takımımız var. İnanın bu gençler büyük işler başaracaklar” dedi. Güneş ile Özdemir bugün bir kere daha bir araya gelecek ve son karar emin olacak.

SÖZLEŞME İNCELENDİ

Başkan Nihat Özdemir ile Şenol Güneş arasındaki görüşmede, deneyimli hocanın aldığı maaş da tekrar asıl başlıklardan birini oluşturdu. Bu konudan çok rahatsız olan Güneş, “İlk günden beri bir maaştır tutturdular. Siz de biliyorsunuz fakat kazanç gelmez benim sözleşmemi Türk parası üzerinden yaptık. Ben önceki hocalar gibi döviz cinsinden para almıyorum. Ama kamuoyundan algı bambaşka…” dedikten sonra federasyon yetkililerinden kontrat örneğinin çıkarılıp getirilmesini istedi. Ardındaki ikili sözleşmeyi inceledi.

‘SİZE DAHA FAZLA ÜZÜLDÜM’ 

Teknik Direktör Şenol Güneş’in görüşmede Hollanda maçında tribünlerden gelen protestolara da değindiği ve “Kendimden fazla size karşın tepkilere üzüldüm. Torununuz yanınızdayken böyle bir durumla karşı karşıya kalmanız beni daha pozitif yıprattı. Çünkü siz bunları hiç hak etmediniz” dediği belirlendi.

‘8+3’E KARŞIYDIM’

Teknik Direktör Şenol Güneş, kamuoyu kadar sürekli önüne tanıdık olmayan konusunun da getirildiğini ve bundan hastalık duyduğunu belirtti, “Karadağ maçı tekrar anında ne alakası varsa tanıdık olmayan sayısı ile ilgili tartışmalar başladı. Rakam değiştiği için bu sonucun alındığını bile söyleyen çıktı. Ne alakası var, bu maçla yabancı sayısının… Bu koşul bile bizi maksat kullanmak için kullanılıyor. Siz de iyi biliyorsunuz oysa 8+3’e ben de karşı çıktım. Önerim 12’den itibaren kademeli düşüştü” dedi.

‘EMRE’Yİ FAZLA İSTEDİM’ 

Güneş, Ulusal Ekip’da yaşadığı rahatsızlıkları da dile getirdi ve şu ifadeleri kullandı; “Ne eyvah fakat cümbür cemaat buraya kulüp takımı gibi bakıyor. Milli Ekip kavramından, ulusal duygulardan çok uzaklaştık. Mesela Emre Belözoğlu’nu yanıma edinmek istedim. Bu konuda oldukça yol da aldık. Ama bu kararımdan nedeniyle Trabzon’da kendi şehrimde vatan haini duyuru edildim. Fakat bu gençleri, bu takımı en iyi tanıyan isimdi Emre… Çok yardımcı olabilirdi. Ayrıca bana, hem oyunculara…”

“UĞURCAN – ALTAY KONUSU HASAR VERİYOR”

“Benim hedefim Dünya Kupası sonrası görevi bir başkasına bırakmaktı. Aslında bu yönde de hazırlıklarım vardı. Bazı isimleri kendim sıralamak istiyordum. Ama bir kulüpçülüktür gidiyor. Altay’ı oynatıyorum Trabzonlular ayağa kalkıyor, Uğurcan kaleye geçiyor bu defa Fenerbahçeliler tepki veriyor. Türk Futbolu’na bu dek hasar veren, taraftar, yönetici ve medyanın olduğu bir ortamda bu çocukları ulusal çatı aşağıda birleştirme inanın başlı başına bir meslek.”

‘ORTADA CİDDİ BİR BAŞARISIZLIK VAR’ 

Başkan Nihat Özdemir’in ise toplantıda, “Hocam apaçık ciddi bir başarısızlık var. Tüm Türkiye’yi üzen, hiçbirimizin beklemediği bir sonuç ortaya çıktı. Önümüzde 4 maçımız var ve süreç fazla kısa. Sizinle devam edip etmeme konusunda idare heyeti arkadaşlarımla bir buluşma yapacağım. Onların da fikirlerini aldıktan sonradan tekrar bir araya geliriz. Daima birlikte ne size, ne de Türk futboluna zarar verecek bir adım atmadan sağlıklı bir yol haritası belirleyeceğimize inanıyorum. En içten kararı alırız” ifadelerini kullandığı öğrenildi.

(Uyruk / Tayfun Bayındır)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here