Devlet Bahçeli’yi niyet alan Mustafa Akıncı’ya MHP’den sert tepki

0
17
Devlet Bahçeli'yi niyet alan Mustafa Akıncı'ya MHP'den sert tepki
Devlet Bahçeli'yi niyet alan Mustafa Akıncı'ya MHP'den sert tepki

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kıbrıs’taki gelişmelere ilişkin yaptığı açıklamada, KKTC eski Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’yı kasıt almış, “Bilhassa Kıbrıs Türk devletinin üçgenin taban olmayan kenarı sesini duyan fiili AKEL mensubu, aynı zamanda uyuyan mason ve komünist Mustafa Akıncı’nın istismar ve inkar yüklü beyanatları EOKA militanlığına özendiğini bir kere daha gözler önüne sermiştir. Milliyetçi Hareket Partisi, Kıbrıs Türklüğünün eşit egemenliğe dayanan, eşdeğer milletlerarası statüsünü tescil edecek tarihi ve stratejik kararını ardına kadar desteklemektedir” ifadelerini kullanmıştı.

Söz konusu ifadelere yanıt veren Akıncı ise, Bahçeli için “Akıl yoksunu ve hakaret ustası” demişti.

“EOKA ARTIĞI AKINCI”

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Edip Semih Yalçın, Akıncı’nın genel başkanlarını hedef alan açıklamalarına Twitter üzerinden oldukça sert sözlerle yanıt verdi.

Akıncı’yı “EOKA artığı” olarak nitelendiren Yalçın, “Satışa getirmeye ve Rum kesimine yamamaya çalıştığın KKTC halkının seni neden baştan seçmediğini hiç akletmedin mi?” diye sordu.

3-EOKA artığı Akıncı! Satışa getirmeye ve Rum kesimine yamamaya çalıştığın KKTC halkının seni niçin tekrar seçmediğini hiç akletmedin mi?

— E. Semih Yalçın (@E_SemihYalcin) July 27, 2021

Yalçın’ın açıklamalarının tamamı ise şöyle:

“KKTC’nin mazul Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, yememiş içmemiş Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’ye lüzumsuz laf söylemiş. İçinde yaşadığı helenist ihanet yalağını hesaba katmadan düzeyden bahsetmiş.

Yahu Rum Mustafa, düzey kelimesi senin gibi çukur Marksistlere feza dek uzakta… Sen zerre dek bedel olmadığın o adı da soyadı da değiştirip Grivas, Sampson ya da Makarios gibi isimler almalısın!

EOKA artığı Akıncı! Satışa getirmeye ve Rum kesimine yamamaya çalıştığın KKTC halkının seni niçin her tarafta seçmediğini hiç akletmedin mi?

Fikir yoksunluğuyla suçladığın MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin düşüncelerinin zekâtı bile senin gibi mayası bozukları kırk yıl fermente etmeye yeter!”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here